Šī pētījuma galvenais mērķis ir savākt datus par indivīda attieksmi pret darbu, noskaidrot vai indivīds ir vai nav apmierināts ar darbu. Mēs aplūkosim kāda veidojas komunikācija ar citiem cilvēkiem (kolēģiem, klientiem), ja indivīds ir apmierināts ar darbu un kas mainās viņa uzvedībā, ja nav apmierināts ar darbu. Analizējot konkrētu situāciju vienā no Latvijas uzņēmumiem, veiksim anketēšanu darbinieku vidū, kurā noskaidrosim vai mūsu uzstādītā hipotēze apstiprināsies vai nē. Mēs izstrādāsim priekšlikumus darbinieku motivācijas paaugstināšanai, jo ja būs savstarpēja sapratne starp darbinieku un darba devēju, tad tas noteikti sekmēs uzņēmuma attīstību un līdz ar to paaugstināsies ekonomiskie un sociālie rādītāji. Mūsu darbā tiks izmantotas metodes – teorētiskās literatūras analīze, tiešie novērojumi, anketēšana, datu apstrādes metodes.
Situācijas apraksts
Uzņēmums specializējies pakalpojumu sniegšanas un klientu apkalpošanas jomā. Uzņēmuma vienā no filiālēm patstāvīga darba vieta 15 darbiniekiem. No kuriem 14 strādā klientu apkalpošanas zālē un vadītājs, kam darba vieta ir blakus kabinetā. Uzņēmuma klienti pēc savas darbības sfēras ir ļoti dažādi-gan juridiskas personas, gan privātpersonas. Tāpēc tiek uzsvars likts uz ilgstošām sadarbības iespējām ar klientu, bet klientu apkalpošanas speciālists grauj uzņēmuma labo slavu, jo viņa uzvedība nav pieņemama.
Klientu apkalpošanas speciālists, kurš pieņemot darbā tika iepazīstināts ar darba pienākumiem, t.i., klientu konsultēšana un laipnu klientu apkalpošana, bet tagad viņa uzvedība liecina par pretējo:
◊ ja vadītājs ir uz vietas, tad klienti tiek apkalpoti puslīdz pieklājīgi, bet ja vadītājs nav vai strādā savā kabinetā, tad pret klientiem darbinieks izturas nepieklājīgi – nesveicinās ar klientu, nekādu pieklājības frāžu. …