Darba mērķis ir noskaidrot un izpētīt karjeras apmācību valstī un uzņēmumā SIA“ Itella”. Darba autors aplūko sociālos un ekonomiskos faktorus, kas ietekmē sabiedrības vēlmi mācīties un iegūt izglītību, kā arī pamatoto tās nepieciešamību. Viens no šiem faktoriem ir cilvēka vajadzību piramīda un bailes par nestabilitāti.
Tika izanalizēti uzņēmuma darbības mērķi un uzdevumi, kā arī nepieciešamā izglītība un profesionālās iemaņas. Tāpēc tika aplūkoti dati par studentu skaitu augstskolās atbilstošajās izglītības jomās. Ar diagrammām ilustratīvi parādīts studentu skaits katrā izglītības programmā un tā tendences.
Darba autors apskata Eiropas Savienības jaunāko programmu par mūžizglītības nepieciešamību valsts ekonomikas un izglītības attīstībā. Šajā gadījumā SIA ”Itella” ir labs piemērs, jo informāciju tehnoloģijas attīstās strauji un mūžizglītība ir viens no faktoriem, kas palīdzēs uzņēmumam attīstīties.
1. Sociālo un ekonomisko faktoru ietekme uz apmācību
Katram cilvēkam ir jāpilnveidojas un jāattīstās, lai varētu iet solī ar laiku, varētu būt konkurētspējīgs ekonomiskajā tirgū. Viens no būtiskiem faktoriem izvēloties karjeras iespējas ir cilvēka sociālā vide: ģimene, draugi, sabiedrība un tās uzskati. To ietekmē arī apkārtējā vide (vieta, kur dzīvo cilvēks), ka arī valsts izaugsme. Katrs iedzīvotājs dzīvo unikālā mikrovidē, bet vajadzības mums visiem ir līdzīgas. Tās ir redzamas primāro vajadzību piramīdā. …