IEVADS
Higiēna ir zinātne par cilvēka veselības un darbaspējas saglabāšanu, par viņa mūža pagarināšanu.
Higiēnas galvenais uzdevums ir radīt cilvēkam optimālus dzīves un darba apstākļus, palielināt organisma spēju pretoties nelabvēlīgiem apkārtējās vides apstākļiem.
Apdzīvotu vietu plānošanas higiēna aptver plašu jautājumu loku, kuru risināšanā jāprot lietpratīgi apvienot sanitārhigiēniskās normas ar arhitektu un inženieru prasībām, kā ar Veselība ir viens no svarīgākajiem iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzturētājiem. Tā ir ne tikai slimību un fizisku defektu trūkums, bet arī fiziskā, garīgā un sociālā līdzsvarotība un harmonija.
Veselību ietekmē:
• sociālie un ekonomiskie apstākļi,
• ekoloģiskās (fiziskās) vides kvalitāte,
• veselības aprūpes sistēmas efektivitāte.
Šobrīd pasaulē dominē divi uzskati: helsisms un holistiskais uzskats.
Helsisms – uzskatu sistēma, kas par galveno veselību noteicošo faktoru izvirza dzīves veidu.
Holistiskais uzskats – veselību vienlīdz spēcīgi ietekmē dzīvesveids un dzīves apstākļi, tāpēc atbildīgs par veselību ir ne tikai indivīds, bet arī sabiedrība ar ekonomiskajiem apsvērumiem.
GAISA PIESĀRŅOŠANA
Atmosfēras gaisa aizsardzība no dažādiem piesārņojumiem ir viena no galvenajām apkārtējās vides aizsardzības mūsdienu problēmām. Šī problēma ir aktuāla visā pasaulē, un tās risināšanai tiek veltīta ļoti liela uzmanība.
Straujā rūpniecības izaugsme, autotransporta un aviotransporta attīstība mūsdienās rada daudz dažādu atkritumu, kas izdalās atmosfēras gaisā un to piesārņo.
…