Ievads
Kursa darba temats „Apgrozāmie līdzekļi un apgrozāmais kapitāls uzņēmējdarbībā” mūsdienās un jau vienmēr uzņēmējdarbībā ir bijuši ļoti nozīmīgi. Jau kopš 19.gs beigām, kad kļuva pazīstamāks tāds termins kā uzņēmuma finanšu stāvoklis apgrozāmajiem līdzekļiem ir liela nozīme. Apgrozāmie līdzekļi ir tā uzņēmuma līdzekļu sastāvdaļa, kas attiecināta pret dažādām citām sadaļām veido koeficientus, kuri ļoti daudz spēj izteikt par uzņēmuma stāvokli, spēju aktīvi darboties, spēju maksāt par saviem parādiem.
Šī darba mērķis ir apskatīt apgrozāmos līdzekļus un apgrozāmo kapitālu, noteikt to nozīmi uzņēmējdarbībā un tos ietekmējošos faktorus. Kā arī apskatīt kādu uzņēmumu, izanalizēt tā finanšu stāvokli un atrast kādu šī uzņēmuma problēmu un atrisināt to. Mērķa sasniegšanai ir izvirzīti šādi uzdevumi:
• Apkopot un izanalizēt teorētisko informāciju par darba tematu;
• Apskatīt pašreizējo ekonomisko situāciju Latvijā un Pasaulē un atrast tēmu ietekmējošos aktuālos faktorus;
• Izanalizēt kādu pašas izvēlētu uzņēmumu saistībā ar izvēlēto tēmu;
• Atrast un atrisināt izvēlētā uzņēmuma problēmu saistībā ar izvēlēto tēmu.
Kursa darba saturs ir ierobežots un iespējams nepilnīgs, jo tēma sasaucās ar citām tēmām, taču nevēlējos novirzīties no temata. Darba apjoms ir ierobežots, taču informācijas ir daudz, tādēļ mēģināju darbā ietvert, manuprāt, svarīgākās lietas attiecībā uz apgrozāmajiem līdzekļiem un apgrozāmo kapitālu.
Informācija tika vākta no literatūras un plašsaziņas avotiem. Tā ir aktuāla un attiecas uz pašreizējo ekonomisko stāvokli Latvijā un Pasaulē.
1. ANALĪTISKĀ DAĻA
1.1. Apgrozāmo līdzekļu veidi, iedalījums un to pielietojums
Apgrozāmie līdzekļi ir svarīgākā uzņēmuma finanšu pārskata sastāvdaļa. Apgrozāmie līdzekļi ir uzņēmuma dažādu veidu krājumi, kurus paredzēts pārvērst naudā pārdodot preces, saņemot debitoru parādus vai izlietojot tuvāko 12 mēnešu periodā. Apgrozāmo līdzekļu skaitā ietilpst vairākas atšķirīgas uzņēmējdarbībā pielietojamo līdzekļu grupas, kuru vienojošā pazīme ir tā, ka šie līdzekļi uzņēmējdarbībā ir iesaistīti īslaicīgi.
…