Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:483170
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.04.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Kādi ir esami precizitātes pārbaudes līdzekļi?    6
  Ada Lavleisa.    11
  Cerība pēc sudraba    13
  Ada un citi augstu līmeņu valodu sasniegumi.    13
  Secinājumi    15
  Izmantotā literatūra    16
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Ko mēs nesaprotam, tо nepārvaldām.
Pēc šiem GETE vārdiem, varētu teikt, ka tā arī patiesībā ir, jo cilvēkam vienmēr patiks darīt to, kas viņam vislabāk padodas un ko viņš tiešām pārvalda. Tas pats ir arī ar jebkuru datora programmu. Ja mēs to labi pārzinām, tad viegli tajā orientējamies un saprotam to. Šī referāta mērķis ir noskaidrot kā tad īsti lietotājs saprot kā strādā datorprogramma un kā to testē (pārbauda).

Mūsdienās cilvēku lielākā daļa nepievērš nekādu uzmanību vēstures faktiem, piemēram, uzjautājot pat ITF studentiem retais būs dzirdējis faktu, kas ir pirmā programmētāja, un kādas programmēšanas valodā tad viņa ir aizsācēja. Manuprāt, mūsdienu cilvēku kļūme ir tā, ka viņi pārāk maz uzmanības pievērš vēsture, un līdz ar to nemācās no citu pieļautajām kļūdām, un gudrībām.
Apgrieztā mala
Ko mēs nesaprotam, tо nepārvaldām.
GETE
Stonehende projekts - vislielākā pasaulē nedokumentētā datora
Bettmana arhīvs
Datoru programma - tas ir vēstījums cilvēka mašīnai. Stingri uzbūvētā sintakse un rūpīgas definēšanas ir nomērķētas uz to, lai bezrūpīgajai tērauda mašīnai ir saprotamas cilvēka apņemšanās.
Bet uzrakstītajai programmai ir apgrieztā mala: viņai vajag būt stāvoklī izstāstīt par sevi lietotājam - cilvēkam. Tas ir pieprasāms pat programmai, kas ir uzrakstīta tikai personīgajām vajadzībām, tā kā atmiņa var izmainīt autoram - lietotājam, un viņam vajadzīgs atsvaidzināt sava darba detaļas.
Cik ļoti gan ir nepieciešamāka dokumentācija koplietošanas programmai, kuras lietotājs ir attāls no autora arī laikā, gan izplatījumā! Programmiskam produktam mala, kas ir pievērsta pie lietotāja, ir tikpat svarīga, tāpat kā mala, kas ir pievērsta pie mašīnas.
Daudzi no mums bāra tālu un anonīmu autoru par trūcīgi dokumentēto programmu. Un daudzi tādēļ mēģināja uz visu dzīvi uzpotēt jauniem programmētājiem cienību pie dokumentācijas, kas pārvar slinkumu un grafika presi darbu. Visumā mums tas neizdevās. Es domāju, mēs izmantojām nepareizas metodes.
Kā dokumentācija ir pieprasāma?
Ir nepieciešami atšķirīgi dokumentācijas līmeņi: lietotājam, kas griežas pie programmas no gadījuma pie gadījuma, lietotājam, kurš būtiski ir atkarīgs no programmas savā darbā, un lietotājam, kuram ir jāadaptē programma pie izmainījušās aplenkšanas vai uzdevums.
Lai izmantotu programmu. Katram lietotājam ir pieprasāms vārdisks programmas apraksts. Pa lielāku daļu dokumentācija cieš neesam kopējā apskata. Ir aprakstīti koki, pakomentēta miza un lapas bet meža plāna nav. Lai uzrakstītu derīgu tekstu aprakstu, paskatieties no tālienes, bet pēc tam lēnām tuvojieties:
1. Nosaukums. Kas ir galvenā programmas funkcija un tās rakstības cēlonis?

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties