Apģērbs par cilvēku rada pirmo iespaidu. Tas stāsta par to kādai sociālai grupai cilvēks pieder. Tērps, rotaslietas un matu sakārtojums vērotājam sniedz šķietami nepārprotamu personības raksturojumu. Protams, šis priekšstats var būt galīgi nepareizs. Bet piemēram, pievilcīgi noformēts grāmatas vāks var daudzkārtīgi palielināta pārdoto eksemplāru skaitu, jo pirmais, kas pieejams pircēju interesei.
It īpaši biznesa vidē ir būtiski tērpties atbilstoši, tam, kas tiek pārstāvēts.
Ne velti mēdz teikt, ka pareizi veidots tēls vēl nav garantija veiksmīgai karjerai, toties nekopts ārējais izskats gandrīz noteikti neļaus iekļūt uzņēmuma vadītāju sabiedrībā.
Ir jāatceras, ka savs laiks un tērps ir darbam, savs – atpūtai un kā darba vietā jāievēro biznesa kultūras prasības, jo klienti mēdz spriest par uzņēmumu pēc tā darbinieku izskata.1
Atrēja izskata nianses var būt nozīmīgs informācijas avots. Cilvēks var pārtraukt runāt, bet nevar pārtraukt „būt neredzams” – vizuālais vēstījums turpinās visu saskarsmes laiku. Tas var pastiprināt vai pavājināt verbālo vēstījumu. Apģērbs kā viens no ārējā izskata komponentiem var tikt apzināti izmantos kā līdzeklis vēstījuma pastiprināšanai. Arī tad, kad apģērbs ir šķietami neitrāls, tas kaut ko pasaka.2
Referāta mērķis ir noskaidrot kā pareizi būtu jāģērbjas lietišķajā etiķetē un vai un kā apģērbs lietišķajā etiķetē rada pirmo iespaidu. …