Nodoms veikt apdzīšanu rodas, ja neapmierina priekšā braucošā transportlīdzekļa ātrums vai braukšanas stils, tas saceļ putekļus vai dubļus, traucē pārredzēt ceļu.
Vadītājam jānovērtē apdzīšanas lietderīgums, ceļa seguma veids un stāvoklis, brauktuves platuma pietiekamība un meteoroloģiskie apstākļi, kuriem jāgarantē droša manevra izpilde.
Apdzīšanas ceļa posmam jābūt pārredzamam, tajā nedrīkst būt vietas, kurās apdzīšanu aizliedz Ceļu satiksmes noteikumi. Apdzīšana nav ieteicama, ja ir maza ātrumu starpība, slidens ceļš, migla vai pēc apdzīšanas nav nepieciešamības.
Būtiskākais apdzīšanas manevra izpildē ir iebraukšana pretējā braukšanas joslā (brauktuves pusē), lai pabrauktu garām pa priekšu braucošam transportlīdzeklim.
Apdzīšanai nepieciešamais ceļš ne vienmēr ir pārskatāms visā tā garumā, tāpēc apdzīt šādos apstākļos ir īpaši bīstami, jo, ja negaidot apdzīšanas laikā vadītāja ceļā var parādīties kāds transportlīdzeklis vai gājējs, kuru iepriekš redzēt nav iespējams, šādos gadījumos negadījumu sekas var būt īpaši smagas. …