Apdrošināšanas bizness – ir neaizstājams sabiedrības sociālās stabilitātes nodrošināšanas instruments. Speciālisti to pat uzskata par stratēģiski nozīmīgu ekonomikas nozari. Lielākās apdrošināšanas kompānijas operē ar kapitālu, kas desmitiem reižu pārsniedz daudzu valstu gada
budžetu. Tātad iestājās vairāki jautājumi, piemēram, kāda nozīme ir terminam “apdrošināšana”? Kādi ir no tā labumi gan apdrošināšanas sabiedrībai, gan pašam apdrošināšanas ņēmējam (klientam)?
Apdrošināšana – tā ir iespēja pirkt finansu aizsardzību pret nelaimes gadījumiem. Jebkuras apdrošināšanas jēga – saņemt naudas kompensāciju gadījumā, ja nevēlamie notikumi tomēr ir notikuši. Var izdarīt secinājumu, ka ar apdrošināšanas palīdzību cilvēks nepaliks bez sev piederošā īpašuma, iestājoties nelaimes gadījumam, tātad tas ir stabilitātes nodrošinājums.
Vētras nolauztais koks uzgāzies mājai. Nepaveicas ar kaimiņiem, un tie diezgan bieži aplej jūsu dzīvokli un rezultātā atkal ir jātaisa remontu. Nesen iegādātais televizors pēc pērkona negaisa vairs nerāda – strāvas pārsprieguma dēļ sadedzis. Un nedod Dievs ugunsgrēka dēļ Jūsu mājoklis būs bojāts vai nodegs pilnībā. Dzirdētas situācijas, no kurām var mēģināt izvairīties, bet ne vienmēr tas iespējams. Viens no veidiem, kā mazināt zaudējumus, ir īpašuma apdrošināšana.
Saskaņā ar TNS Baltijas Datu nama pētījumu vidēji tikai piektdaļa Latvijas ģimeņu apdrošina mājokli un tikai desmitā daļa – mantu. Šie rādītāji uzskatāmi raksturo tirgus situāciju Latvijā. Bet tā mainās, un klientam var rasties un rodas problēmas, ja viņš nepārzina spēles noteikumus. …