5. PREBLĒMAS UN ŠKĒRŠLI TURPMĀKĀ ATTĪSTĪBĀ
1. Apdrošināšanu tā pat kā visas nozares regulē Latvijas Republikas likumi un Ministru Kapbineta noteikumi, bet ir vēl arī Finašu kapitāla tirgus komisijas lēmumi (FKTK), kas regulē tieši tos uzņēmumus, kas saistīti ar finansēm. Šis apstāklis savā ziņā rada problēmas apdrošināšanas akciju sabiedrībām (AAS), jo ir vēl viena institūcija, kuras lēmumi ir jāievēro un pārkāpšanas gadījumā var draudēt ar sodiem.
2. Likumi paredz, ka apdrošināšana ir brīvprātīga, taču ne visos gadījumos, piemēram, autovadītājiem obligāti ir jāiegādājas OCTA polise. Autores gan neuzskata, ka OCTA polises obligātums radītu problēmas vai šķēršļus apdrošināšanas nozarei, tā drīzāk rada garantiju, ka ir iespējama peļņa ar nosacījumu,ka AAS spēj piedāvāt izdevīgāko piedāvājumu autovadītājiem.
3. Demogrāfiskie procesi rada šķēršļus tieši sociālai apdrošināšanai ne tikai Latvijā, bet visā Eiropas Savienībā, šo problēmu cenšaas risināt labklājības ministrija izstrādājot plānošanas dokumentus.
4. Apdrošināšanas nozares uzņēmumi ir akciju sabiedrības, kuru dibināšana no SIA atšķitras galveno kārt ar dibināšanas pamatkapitāla summu (AAS dibināšana 500000 LVL, bet Dzīvības AAS 1000000 LVL), kas 5 gadu laikā ir jādubulto. Āutores pieļauj, ka ši varētu būt problēma jaunām apdrošināšanas sabiedrībām, tašu no patērētāju viedokļa, tā ir zināma garantija, ka apdrošināšanas gadījuma iestāšanās brīdī savu atlīdzību tomēr saņems.
5. Lai apdrošināšanas akciju sabiedrība varētu piedāvāt savus pakalpojumus tām ir jāiegādājas licence, kas par katru darbības veidu maksā 50 latus. Tas rada nelielus izdevumus apdrošināšanas akciju sabiedrībām, kas iespējams ekonomiskās krīzes laikā sagādā problēmas, ja kompānijai ir problēmas ar finanšu līdzekļiem.
6. Kā jau visās nozarēs arī apdrošināšanas nozarē, gadās problēmas, kas saistītas ar patērētāju sūdzībām. Šādas sūdzības izskata Latvijas apdrošinātāju asociācijas ombuds, kas piemēro sodu, ja tiek konstatēti pārkāpumi.
…