Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:174368
 
Vērtējums:
Publicēts: 18.05.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Viena no svarigākajām valdības politikas jomām ir ekonomiskā politika. Ekonomikā ir iesaistīti visi cilvēki - gan darba ņēmēji, gan darba devēji, gan nestrādājošie - un arī valsts. Valsts varas ekonomiskā politika ietekmē valsts ekonomikas stāvokli un līdz ar to katru no mums. Lielākā daļa ekonomikas rādītāju regulāri mainās patērētāju, ražotāju un valsts lēmumu mijiedarbības rezultātā. [2, 148]
Valsts loma ekonomikā ir daudzveidīga. Pirmkārt, valsts rada apstākļus jebkurai saimnieciskajai darbībai. Ir nepieciešami noteikumi un likumi, kas regulē ekonomiskās attie-cības sabiedribā. Šiem likumiem ir jānodrošina cilvēkiem tiesības uzsākt saimniecisko darbību (dibināt uzņēmumus, ražot un pārdot), kā arī jānosaka pienākumi, kas saistīti ar saimniecisko darbību (nodokļi un ierobežojumi). Likumi vienmēr darbojas noteiktas valsts ietvaros. Dažādām valstīm šie nosacijumi var būt atšķirīgi, tomēr mūsdienās notiek arvien lielāka likumdošanas unifikācija. Tas izskaidrojams ar ekonomikas globalizāciju. Arvien vairāk uzņēmumu darbojas ne tikai savas valsts teritorijā, bet arī starptautiskajā tirgū. Eiropas Savienības ietvaros valstis lielā mērā saskaņo ekonomisko likumdošanu, nosakot vienotus standartus gan nodokļu, gan iero-bežojumu ziņā. Tas nodrošina brīvu preču un pakalpojumu kustību visā Eiropas Savienības teritorijā.
Otrkārt, valsts pati piedalās ekonomiskajā darbībā līdztekus uzņēmumiem un privātpersonām. Valsts nodarbina cilvēkus - ierēdņus, karavirus, policiju u.tml., kas veido ievērojamu daļu no kopējās nodarbinātības. Daudz cilvēku ir saistīti ar valsts sektoru ekonomikā - strādā uzņēmumos un akciju sabiedrībās ar valsts kapitāla daļu, valsts uzņēmumos, pašvaldībās un pašvaldību uzņēmumos. Parasti šādus uzņēmumus veido nozarēs, ko nav lietderīgi atstāt pil-nīgā privātuzņēmēju kontrolē.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties