Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:252963
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.05.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Senākā perioda dzīvojamās mājas    4
  Dzīvojamās mājas klasikas periodā    5
  Olimpas pilsēta    5
  Dzīvojamās mājas hellēnisma periodā    10
  Prienas pilsēta    10
  Delosa    10
  Nobeigums    14
  Izmantotā literatūra    15
Darba fragmentsAizvērt

Referāta tēma ir “Antīkās Grieķijas dzīvojamās mājas”. Tā man šķita ļoti interesanta. Vēl jo vairāk tāpēc, ka mani interesē dzīvojamās mājas attīstība vispār, ne tikai saistībā ar šo reģionu un laika posmu. Izzinot dzīvojamās mājas attīstības pakāpes cilvēces vēsturē, manuprāt, ir vienkāršāk izprast katras atsevišķas mājas daļas funkcionālo nozīmi un projektēt mūsdienu dzīvojamo māju atbilstošāku cilvēku vajadzībām.
Runājot tieši par antīkās Grieķijas dzīvojamām mājām, jāsaka, ka tām bijusi tieša nozīme visas Eiropas dzīvojamās mājas attīstībai vēlākos laikos, daļēji līdz pat mūsdienām. No peristilā pagalma pielietojuma attīstījušās vēlāku laiku ēkas, jo sevišķi tas jāsaka par aristokrātiskā slāņa pilīm un muižām. Arī mūsdienu arhitektūrā samērā bieži tiek izmantotas gaismas akas un plaši izgaismoti ātriji – tam visam pirmssākumi meklējami antīkās Grieķijas mājokļa vēsturē.
Referātā apskatīšu dzīvojamās mājas attīstību antīkajā Grieķijā. Šīs attīstības pakāpes aprakstītas atbilstoši reģiona vēsturiskajiem – senajam (Homēra laikmets 12.-8.gs.pr.Kr. un arhaikas laikmets 7.-6.gs.pr.Kr.), klasiskajam (5.-4.gs.pr.Kr.) un hellēnisma (5.-4.gs.pr.Kr.) - periodiem. Šī vēsture balstīta uz izrakumos atklātajām dzīvojamām mājām dažādās pilsētās, no kurām apskatīšu galvenokārt Olimpu, Prienu un Delosu.
Līdz mūsdienām šī perioda māju paliekas nav saglabājušās. Par šī laika mājokļiem daļēji var spriest pēc senajiem tempļiem, bet galvenokārt pēc Homēra eposu aprakstiem. Ja poēmas, kā tiek pieņemts, attiecas aptuveni uz 10.-8.gs.pr.Kr., tad iespējams, ka tad iespējams, ka tās savos aprakstos lielā mērā atspoguļo agrāko Mikēnu laikmetu.
Pat vispilnīgākie celtņu apraksti nespēj radīt precīzu priekšstatu par tām, bet Homēra apraksti ir ne tikai nepilnīgi, bet ļoti bieži tikai fragmentāri. Dzejnieks pieņem, ka klausītājs ir pazīstams ar vispārējo mājokļu tipu, tāpēc, neaizdomājoties, zināmus vārdus lieto dažādās nozīmēs un min tehniskus terminus, nepaskaidrojot tos. Tomēr šie apraksti ļauj radīt vispārējo priekšstatu par šī laika dzīvojamo māju.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties