Anšlavs Eglītis ir dzimis 1906.gada 14.oktobrī Rīgā. Viņa tēvs, rakstnieks Viktors Eglītis, labi pazina krievu literatūru un mākslu, mācījies Penzas zīmēšanas skolā un I. Replina darbnīcā Pēterpilī, bet māte Marija, dzimusi Stalbova, bija skolotāja un tulkotāja. Tā kā viņa vecāki bija saistīti ar mākslu, tā Anšlavs Eglītis jau bērnībā dzīvoja mākslas piesātinātā vidē.
Ar Anšlava Eglīša ģimeni notika tas pats, kas pakļāva daudzas latviešu ģimenes- proti, sākās pirmais pasaules karš. A. Eglītis tikko bija sācis mācīties kādā privātskolā netālu no Jaunās Ģertrūdes baznīcas , kad 1915.gadā ģimene evakuējās uz Krieviju- dzīvoja Maskavas tuvumā. Tur Anšlavs Eglītis mācījās vietējā skolā, kurā viņa tēvs strādāja par skolotāju. No 1917. līdz 1918. Gadam A. Eglītis turpina mācīties Sormovā, tās iespaidi attēloti romānā “ Homo novus”: “Kurcuma īsi pieminētās Krievzemes gaitās ir mana pieredze Pievolgas rūpniecības pilsētiņā Sormovā. Tā bija strikti proletāriska vide, ļaudis, ko Puškins reizēm varbūt ne visai taktiski apzīmē ar “čerņ”. Tur bija jācīnās ar dažādām grūtībām”.
1918. gadā ģimene atgriežas Latvijā. Anšlava Eglīša pirmā dzīves vieta ir Alūksnē. Nedaudz vēlāk A. Eglītis turpina mācīties 2. Rīgas pilsētas ģimnāzijā, atmiņās par šo laiku rakstnieks stāstījis “Jaunas sejas, jauni draugi, jauni pasākumi brīvās Rīgas daudzkrāsainajā dzīvē. Toreiz visam, ko vien darījām, piemita kāda īpaša jēga, jo tā bija mūsu, latviešu, Rīga un latviešu valsts.” Tajā pašā laikā A. Eglītis apvieno mācības ar nodarbībām V. Tones privātdarbnīcā.
Nedaudz vēlāk rakstnieks saslimst ar tuberkulozi, un dodas ārstēties Šveicē, kalnu kūrortā Leisenē, netālu no skaistā Ženēvas ezera.
Tad A. Eglītis pabeidz vidusskolu un 1926. gadā Edvarts Virza, laikraksta “Brīvā zeme” literārajā pielikumā publicē viņa pirmo dzejoli ar virsrakstu “Lords”. No 1930. līdz 1935. gadam viņš mācās Latvijas Mākslas akadēmijā, figurālajā darbnīcā.
Vēlāk Anšlavs Eglītis strādā par zīmēšanas skolotāju Beķeres meiteņu ģimnāzijā Rīgā un reizē arī kļūdams par korespondentu avīzei “Jaunākās ziņas”. No 1940. līdz 1941. gadam rakstnieks strādā žurnālā ”Atpūta”. …