Kā izvairīties no anoreksijas un bulīmijas?
Ēšanas traucējumi ievērojami biežāk ir satopami labi attīstītās rietumu valstīs. Tas saistīts ar uzskatu “tievs – tātad skaists”. Televīzijā, žurnālos un laikrakstos redzamās skaistās, slaidās modeles kļūst par meiteņu ideāliem un elkiem. Rezultātā gandrīz katrs no mums reizi pa reizei ievēro kādu diētu. Tomēr citus tas noved pie slimības – anoreksijas vai bulīmijas.
Ir svarīgi pieturēties pie veselīga uztura principiem, nevis ievērot mokošas un nevajadzīgas diētas. Tikai sabalansējot uzturu ar fizisko aktivitāti var gūt labus panākumus svara reducēšanā. Atcerieties – vienmēr jāievēro mērenība!
Bieži vien ēšanas traucējumi attīstās depresijas, uzmanības trūkuma vai psiholoģisku pārdzīvojumu dēļ.
Būtu jāatceras, ka ēšana ar mēru sniedz baudu, bet ar to nevar atrisināt dzīvē radušās problēmas. Necentieties sarežģījumus atrisināt badojoties vai pastiprināti ēdot! Ja nepieciešams izrunājieties ar tuviniekiem vai draugiem, ja nepieciešamas lūdziet palīdzību psihoterapeitam!
Lai ārstētu ēšanas traucējumus, vispirms svarīgi tos atpazīt. Ja jūs pamanāt jebkurus anoreksijas vai bulīmijas simptomus, nekavējoties jāgriežas pēc palīdzības. Vilcināšanās, piemēram, anoreksijas gadījumā, var novest pie smagiem veselības traucējumiem vai pat nāvei.
Vieglākos gadījumos pacientiem ar ēšanas traucējumiem spēj palīdzēt psihoterapeits. Taču diezgan lielai pacientu daļai nepieciešama nopietna ārstēšana pie psihiatra, ņemot palīgā medikamentus.
Secinājumi.
1.Bulīmija -psihiskas dabas slimība, kas izpaužas kā ēšanas traucējumi, kur badošanās mijās ar nekontrolējamām rīšanas lēkmēm, kam seko apzināta vemšanas izraisīšana vai dažādu medikamentu lietošana, lai novērstu pieņemšanos svarā.
2.Bulīmijas sakumā bieži sākas depresija.
3.Bulīmija parasti ir raksturīga ar to, ka cilvēki baidās no aptaukošanās. Viņi pārmērīgi daudz ēd un pēc tam atvemj.
4. No bulīmijas 99% gadījumos cieš tieši sievietes.
5. Izārstēšanās iespējas: 40% gadījumos tiek gūti izteikti, 20% gadījumos – niecīgi panākumi, bet 40% gadījumi paliek bez rezultātiem.
6. Tā kā bulīmijas pacientēm ir nepietiekams uzturs, līdz ar to rodas hormonālas izmaiņas, kā arī izmaiņas vielmaiņā.
…