Izdarītais pētījums var tikt uzskatīts kā aicinājums valstīm vairāk uzmanības pievērts tieši nacionālā kopienākuma pieaugumam, kā arī skološanās procesam paredzamajiem gadiem, lai tiktu veicināta tautas attīstība.
Pēdējo divu desmitgažu laikā, pasaule ir spērusi milzīgus soļus cilvēces attīstībā. Šobrīd ir paaugstinājies cilvēku dzīves ilgums, arvien vairāk bērnu apmeklē skolu un pieejamāka kļuvusi piekļuve tīram ūdenim, pamata sanitārijai. 1990. gadā Cilvēces attīstības indekss pasaulē ir 0.597, savukārt 2014. gadā: 0.711. Dzīves ilgums paaugstinājies no 65 līdz 71 gadam, savukārt skološanās gadi no 9 uz 12, kas rezultātā rada pozitīvu TAI rādītāja izaugsmi.
Mūsdienu mainīgajā pasaulē novērojama tieksme pēc stabilitātes, nevis stagnējošas, bet ar tieksmi uz izaugsmi. Visbiežāk valstis kā galveno mērķi izvēlas ekonomisko izaugsmi, tādējādi piemērojot politiku, kas izmanto tautas neatbalstītus līdzekļus, metodes. Jāatzīst, ka prātīgāk būtu kā mērķi izvirzīt tautas labklājību, kas tad arī dotu vēlamo izaugsmi. Kā teikts ANO Attīstības programmas (UNDP) 1996. gada ziņojumā: “Tautas attīstība ir gala rezultāts – ekonomikas izaugsme ir tikai līdzeklis”.
…