1. Dziedājums:Pirmajā dziedājumā ir stāstīts par dievu sapulci, katru no dieviem. Šajā sapulcē nolemj Lāčplēsi atstāt dzīvu.
2. Dziedājums:Otrajā dziedājumā tiek stāstīts par Lāčplēša pirmo varoņdarbu (tēva izglābšana no lāča, pašu lāci saplēšot). Par Lāčplēša ceļu uz Burtnieku pili, par ciemošanos pie Aizkraukļa, Aizkraukļa meitu Spīdalu, piedzīvojumiem velna bedrē, Kangara solījumu, iepazīšanos ar Staburadzi un viņas meitu Laimdotu. Par sadraudzēšanos ar Koknesi.
3. Dziedājums:Stāsta par Kangara sadraudzēšanos ar priesteri Diterihu, to, kā Lāčplēsis pieveica milzi Kalapuisi, latviešu un igauņu karu un tā beigām. Par to, kā Lāčplēsis satika Laimdotu nogrimušajā Burtnieku pilī, kā palika Burtnieku pilī pa nakti un cīnījās ar Vampīru, moriem, Spīdalu. Kā Lāčplēsis iepazinās ar teikām un mācībām Burtnieku rakstu tīstokļos, par Veļu nakti, par Laimdotas pazušanu.
4. Dziedājums:Stāsta par Kaupu pie svētā tēva Romā, kā dibināja Rīgu, kā Laimdotu ieslēdza Nonnu klosterī, kā Koknesis izglāba Laimdotu, par Lāčplēša ceļojumu pie Ziemeļmeitas, tikšanos ar sumpurņiem, Zemes malu, Dimanta kalnu, Apburto jūras salu, kas pievelk kuģus.…