Laikrakstā „Diena” visbiežāk pieminētie atslēgas jēdzieni bija Saeima, valdība, ministri, iepriekšējā valdība, Andris Šķēle, 6.Saeima, budžets, privatizācija, Māris Gailis, likvidācija, likuma grozījumi, taču laikrakstā „Lauku Avīze” visbiežāk minētie atslēgas vārdi bija privatizācija, bankas, Finansu ministrija, zemkopības ministrs, Zemnieku savienības, budžets, valdība, Zemkopības ministrija, Tēvzemei un brīvībai, uzņēmēji.
Pēc šiem atslēgas jēdzieniem var secināt, ka laikrakstā „Diena” tiek vairāk runāts par valdības darbību, bet „Lauku Avīzē” tiek runāts par zemkopību un uzņēmējdarbību.
Darba hipotēze, ir pierādījusies analizējot laikrakstos ietverto un plašāk pārstāvēto informāciju, kas liecina par katra laikraksta nostāju. Laikraksts „Diena” premjera tēlu rada daudz neitrālāku izceļot vairāk valdības darbību, bet savukārt „Lauku Avīzē” lielāks uzsvars likts tieši uz premjera pozitīva tēla radīšanu.
Novērojams, ka laikrakstā „Diena” ir vairāk informācijas, kas skar visus Latvijas valsts iedzīvotājus, savukārt „Lauku Avīzē” vairāk ir publiskota informācija par to, kas notiek reģionos, kas notiek laukos.
Secinu, ka laikraksts „Diena” ir objektīvāks un neitrālāks, nekā „Lauku Avīze”. „Lauku Avīze” cenšas vairāk rādīt premjeru kā pozitīvu tēlu, kā Latvijas glābēju, to pierāda lasītāju viedokļi, vēlējumi, kas galvenokārt sastāda laikraksta informāciju.
Veicot kontentanalīzi tika noskaidrots ne tikai par to kāds bija premjera tēls abos laikrakstos, bet sniegts ieskats A. Šķēles darbības principos, uz ko balstījās šī premjera valdība, kādi bija tās plusi un mīnusi. Lai gan analizēts tikai viens mēnesis, tas nav šķērslis gūt ieskatu premjera valdības taktikā.
…