Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:660783
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.12.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Spāņi 16. gadsimtā Amerikā sastapa divas lielas civilizācijas: vienu Vidusamerikā (acteki un maiji) un otru Dienvidamerikā (inki - Andu centrālajā daļā). Šajos rajonos dzīvoja visdažādākās ciltis un tautības. Tām bija lieliski sasniegumi – izcili mākslas šedevri un iespaidīgas pilsētas – un unikāli dzīves uzskati. Iepriekšējās Amerikas kultūrtautas jau bija nodibinājušas stingrus ekonomiskos, politiskos, kā arī sabiedrības organizācijas pamatus. Kad spānieši sāka iekarot jauno kontinentu, viņus pirmām kārtām interesēja zelts – prece, kurai eiropiešu acīs bija vislielākā nozīme. Visvairāk zelta bija actekiem un inkiem. Konkistadoru pirmā sadursme bija ar maijiem. Pārliecinājušies, ka maijiem zelta nav sevišķi daudz, un uzzinājuši, ka īstā zelta zeme ir tur, kur dzīvo acteki, viņi devās uz turieni. Acteku sabiedrība 16. gs. Pirmajos gadu desmitos , kad sākās spāniešu iebrukums, bija sasnieguši savu visaugstāko attīstību, un acteku valsts bija visvarenākā visā Centrālajā Amerikā. Tādēļ maiju teritorijas iekaroja nedaudz vēlāk, kad konkistadori centās sagrābt pēc iespējas vairāk zemju un vergu. Tai laikā maiji dzīvoja ciemos un pilsētās, audzēja kukurūzu, pazina rakstu zīmes. Maiju civilizācija 16. gs. Piedzīvoja pagrimumu, ziedu laiki bija pagātnē.

Tolteki.
Tolteku galvaspilsēta bija Tula. Viņu civilizācijas uzplaukuma periods bija aptuveni no m.ē. 900. līdz 1187. gadam. Tolteki bija lieliski arhitektūras un mākslas meistari. Viņi bija arī ļoti kareivīgi, par ko liecina daudzās karavīru skulptūras. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1148696
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties