Tēmu savam zinātniskajam darbam par Amerikas atklāšanu esmu izvēlējies, jo mani tas interesēja. Interese bija arī par to, kurš tad īsti pirmais atklājis Jauno kontinentu.
Rakstot šo darbu es izlasīju daudz interesantu rakstu un grāmatu par šo tēmu. Pirms grāmatas lasīšanas manas zināšanas par Amerikas atklāšanu aprobežojās tikai ar Kristoforu Kolumbu, bet pēc to izlasīšanas pārliecinājos, ka tās ir tikai virspusējas. Atklājās, ka Amerika bija jau atklāta ilgi pirms Kolumba ekspedīcijas un Jaunajām zemēm. Interesanti bija lasīt par pašu ceļojuma gaitu, par viduslaiku ierašām un Jauno zemju aprakstiem. Un liekas dīvaini, ka tajos tālajos viduslaikos spēja kuģot, izmantojot tikai primitīvus virziena noteikšanas instrumentus. Bija labi jāpārzina astronomija un kartogrāfija. Mūsdienās kuģošana bez jaunākajiem tehnoloģijas sasniegumiem navigācijā šķiet neiespējama.
Pētījuma mērķis bija noskaidrot apkārtējo cilvēku viedokli, par to, kurš ir atklājis Ameriku?
Pētījumā izmantoju anketēšanas metodi. Aptaujāti tika mani klasesbiedri.
Pētnieciskajam darbam ir plānveida uzbūve.
Kas atklāja Ameriku?
Nu jau pagājuši gandrīz 500 gadi kopš tā brīža, matrozis Rodrigo da Triana uzsauca: „Zeme! Redzu zemi!” Kopš tā brīža, kad Kristofora Kolumba – okeāna jūru admirāļa karavelas piestāja pie Amerikas salas krastiem. Indiāņi šo salu dēvēja par Gvanahami, bet spānieši to nosauca par Sansalvadoru, kas nozīmē „Svētais pestītājs”. Vēl joprojām daudzi zinātnieki šķirsta senos rokrakstus, pārlasa laika gaitā nodzeltējošos dokumentus, ielūkojas senlaicīgajās kartēs, pētī Kolumba jūras brauciena detaļas.
Ja ticētu visam, kas pēdējā laikā publicēts laikrakstos un žurnālos, tad pirms Kolumba Amerikā pabijuši daudzi jo daudzi, sākot ar feniķieši, ar Maķedonijas Aleksandra karavīriem, ar senajiem romiešiem. Dažos rakstos ir minēts, ka Kolumbs ļoti labi zinājis ceļu pāri Atlantijas okeānam, viņam ir bijusi kaut kāda karte un viņš atkārtojis tikai to, ko pirms viņa ir paveikuši citi. Tomēr tie visi ir tikai minējumi, kam nav pietiekami stingra pamatojuma. Varbūt tā bijis, varbūt tā nemaz nav bijis.…