Tersīts, atrazdams Ahilleju, apsmēja viņu, sacīdams, ka kāds dievs viņam prātu sajaucis, un Ahiilejs esot bruņču mednieks. Pēc Tersīta domām, Ahillejam tikai pietiek ieraudzīt skaistu sievieti, un paša slava vairs nerūp. Īsti vīri par uzvaru priecājoties, taču Ahillejs, kam mīlestība vien prātā, no cīņas bēgot. Ņirgādamies par Ahilleja dusmām, Tersīts izdūra ar šķēpu skaistajai Pentesilejai aci. Ahillejs atjēdzās no sērām, bet tikai tādēļ, lai viņa sirdī bēdu vietā stātos dusmas. Viņš atvēzējās un tik stipri iesita Tersītam pa seju, ka tas uzreiz bija pa galam ( Pēc tam Diomēds sadusmojās uz Ahilleju, un grieķiem ar pūlēm izdevās nomierināt abus varoņus ).
Ahillejs saudzīgi pacēla Pentesilejas līķi un aiznesa no kaujas lauka. Pēc tam grieķi Pentesileju un divpadsmit kritušo amazoņu līķus ar visu apbruņojumu atdeva trojiešiem. Trojieši sarīkoja lieliskas bēres, sadedzinādami līķus uz sārta.
Šājā mītā tiek attainota amazoņu kareivīguma puse, tajā pat laikā, viņas tiek attēlotas kā skaistas sievietes. Analizējot Trojas cikla nodaļu „ Cīņa ar amazonēm. Pentisileja.”, var secināt, ka amazones bijušas mērķtiectiecīgas, jo ne brīdi nedomāja atkāpties ( Lai gan daļēji Pentisilejas drosme noplaka, kad bija zaudēti abi šķēpi ). Viņas bija trojiešu sabiedrotās un cīnījās pret grieķiem, tādā veidā cenšoties iegūt slavu. Amazones, no grieķu puses, tiek attēlots kā vājas karotājas bet spēja iespaidot grieķus ar savu izskatu, no trojiešu puses, viņas tiek attēlotas kā stipras karotāju sievietes.
2.2. AMAZONES CĪŅA AR HĒRAKLU
Trojas karš nebija vienīgā kauja, kurā amazones tika pieminētas. Par otru nozīmīgāko amazoņu cīņu var uzskatīt cīņu ar Hēraklu, kuras …