Alumīnijs ir visizplatītākais metāls pasaulē. Taču cilvēks to sāka izmantot tikai pirms kādiem simt gadiem. Tolaik alumīnijs maksāja dārgāk par zeltu, jo tā iegūšana un attīrīšana no piejaukumiem bija sarežģīts un dārgs process.
Alumīnijs ir periodiskās sistēmas 3. grupas ķīmiskais elements, tas ir sudrabbalts metāls un to apzīmē šādi- Al. Al atomnumurs ir 13, atommasa- 26,982 un ķīmiskajos savienojumos tā vērtība ir III. Al kušanas temperatūra - 660 grādi, viršanas temperatūra – 2327grādi un blīvums – 2698kgkubikmetru. Iedalot metālus pēc blīvuma Al ir pieskaitāms pie vieglajiem, un iedalot pēc kušanas temperatūras- pie vieglkūstošajiem.
Al labi vada siltumu, elektrību, ir plastisks, viegli mehāniski apstrādājams, ķīmiski aktīvs, sevišķi labi reaģē ar O2 – parastos apstākļos pārklājas ar oksīda kārtiņu (0,00001 mm biezu), kas to padara samērā izturīgu pret koroziju, parastajā temperatūrā reaģē ar Cl2, Br2, bet paaugstinātā temperatūrā reaģē ar S,C,N2, un elementiem. Reaģējot ar ūdens tvaiku Al veido oksīdu un ūdeņradi. Al ir atmosfērisks elements, šķīst HCl un sārmu šķīdumos.…