Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:287577
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.04.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    2
2.  Pārskats: Ūdeņraža enerģija un tās pielietojumi    5
2.1.  Enerģijas resursi    5
2.2.  Kurināmā elementa princips – atslēga nākotnes enerģētiskās krīzes risināšanā    8
2.3.  Kurināmā elementa tipi    7
2.4.  Kurināmā elementa tipi    12
Darba fragmentsAizvērt

Mūsu darbā mēs apsktīsim tikai vienu no daudzajām elektroenerģijas ieguves iespējām – elektrolīzes rezultātā uzkrātā ūdeņraža uzkrāšanu un dedzināšanu.Tas ir viens no perspektīvākajiem alternatīvās enerģijas iegūšanas veidiem, bet protams pastāv arī citi enerģijas iegūšanas veidi un mēs nedaudz tagad tos paskaidrosim un ievirzīsimies pie mums apsktāmās elektrolīzes. Lai saprastu par ko mūsu darbā tiek runāts mēs devām nelielu ievadu bioenerģētikā un paskaidrojām kas ir degvielas elements, lai lasītājam būtu skaidrs par ko ir mūsu pētījums.
Bioenerģētikas pamats. Bioķīmiķi ir konstatējuši, ka bioloģiskais ūdeņraža-skābekļa degvielas elements ir atrodams katrā dzīvā šūnā. Par ūdeņraža avotu organismam kalpo pārtika - taukvielas, olbaltumvielas un ogļhidrāti. Skābeklis no gaisa nokļūst asinīs, savienojas ar hemoglobīnu un izplatās pa visiem audiem. Ūdeņraža savienošanās ar skābekli ir organisma bioenerģētikas pamats. Piemērotos apstākļos (istabas temperatūra, normāls spiediens, ūdens vide) ķīmiskā enerģija ar ļoti augstu lietderības koeficientu pārveidojas siltumenerģijā, mehāniskajā enerģijā (muskuļu kustības) vai retākos gadījumos arī elektrībā vai gaismā.
Cilvēka radītie degvielas elementi būtībā atkārto šo bioloģisko enerģijas avotu. Šis enerģijas avots ir visai perspektīvs, jo dabā visi procesi ir ļoti racionāli. Ūdeņraža-skābekļa degvielas elementu atklāja angļu zinātnieks V. Grovs jau 1838. gadā, pētot ūdens sadalīšanās procesu ūdeņradī un skābeklī.Tādi plaši izplatīti degvielas veidi kā ogles, gāze un nafta pamatā sastāv no oglekļa. Sadegot, degvielas atomi zaudē elektronus, bet skābekļa atomi tos iegūst. Oksidējoties, oglekļa un skābekļa atomi savienojas un veido degšanas produktu - ogļskābās gāzes molekulas. Šis process notiek enerģiski: vielu atomi un molekulas, kas piedalās degšanā, iegūst lielu ātrumu un tas rada temperatūras paaugstināšanos. Degšanas procesā rodas arī gaisma, veidojas liesma. Ķīmiskā oglekļa degšanas reakcija ir sekojoša:
C + O2 = CO2 + siltums…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1113176
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties