Biomasa - vietējais alternatīvais kurināmais.
Strauji pieaugot energoresursu cenām, aizvien aktuālāks kļūst jautājums par iespējām samazināt komunālos izdevumus par patērēto siltumenerģiju. To ir iespējams panākt, izmantojot lētāku kurināmo, izvēloties efektīvāko siltumapgādes veidu.
Biokurināmais ir organiskas izcelsmes izejviela enerģijas iegūšanai. Atšķirībā no fosilā kurināmā (akmeņogles, nafta, dabasgāze), biomasas kurināmais ir uzskatāms par atjaunojamu energoresursu, jo tā veidošanās cikls, akumulējot saules enerģiju, ir daudzkārt īsāks. Plašāk pazīstamie biokurināmā veidi ir koksne, lauksaimnieciskās izcelsmes biomasa (salmi, biogāze, biodīzelis), arī kūdra. Jau pašlaik palielinās biodīzeļdegvielas, kā alternatīvā kurināmā, pieprasījums. Novērots, ka cilvēki, kuri lieto biodīzeļdegvielu, pārliecinoties par kurināmā līdzvērtīgu kvalitāti vasarā un ziemā, biodīzeļdegvielu sāk izmantot regulāri. Vairākās valstīs kūdra tiek uzskatīta par atjaunojamu energoresursu, ja tās ieguves apjomi nepārsniedz veidošanās daudzumu.
Koksne ir uzskatāma par Latvijā visplašāk izmantojamo biomasas kurināmā veidu, jo Latvija ir viena no mežainākajām Eiropas valstīm. Visvairāk pazīstamie koksnes kurināmā veidi ir šķelda, mežistrādes atlikumi, zāģu skaidas, miza, koksnes briketes un granulas.
Biokurināmā izmantošanai siltumenerģijas ražošanā ir sekojošas priekšrocības:
Kurināmā apgādes drošums, jo biomasas kurināmā resursi ir atjaunojami un Latvijā ir pietiekami to apjomi ilglaicīgai izmantošanai;
Samazinās atkarība no importētā fosilā kurināmā.…