Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:808012
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.01.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Alternatīvas strīdu risināšanas metodes nepieciešamība darba strīdos    4
2.  Uzņēmuma darba tiesas izveide    6
2.1.  Uzņēmuma darba tiesas likumiskais un tiesiskais pamatojums    6
2.2.  Uzņēmuma darba tiesas tiesnešu iecelšana    7
2.3.  Uzņēmuma darba tiesas darbības nosacījumi un kārtība    9
3.  Uzņēmuma darba tiesas nozīme uzņēmuma attīstībā    13
4.  Citu valstu pieredze strīdu risināšanā darba attiecībās    15
  Secinājumi un priekšlikumi    16
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    18
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi un priekšlikumi
Nereti darba attiecību procesā bieži rodas situācijas, kurām nav tieša saistība ar darba līguma nosacījumiem. Situācijas, kad rodas konflikti starp darba ņēmēju un darba devēju.
Šajā darbā vēlējos pievērsties tieši šādām situācijām un apskatīt iespējamu alternatīvu konflikta risināšanas paņēmienu, kurš, manuprāt, atvieglotu šādu situāciju risināšanas procesu, un konfliktā iesaistītajām pusēm nebūtu jātērē savs laiks un līdzekļi, izskatot konflikta situāciju citās institūcijās vai tiesā.
Interesējoties par alternatīviem strīdu risināšanas veidiem, nonācu pie secinājuma, ka uzņēmumos ar pietiekoši lielu darba ņēmēju skaitu (ne mazāk kā 50), ļoti efektīvs strīdu risināšanas modelis būtu no uzņēmuma darbinieku un darba devēju vidus izvēlēta institūcija, kuras pienākums būtu risināt darba attiecību konfliktus paša uzņēmuma iekšienē. Es šeit saskatu vairākas priekšrocības un izdevīgumu gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Pirmkārt, tas jau ir konflikta risināšanas ātrums. Daudzos gadījumos tieši risināšanas procesa ātrumam ir primāra nozīme pār konkrēta konflikta atrisināšanas rezultātu. Otrkārt, bieži vien tiesā nonākušas darba attiecību lietas iegūst plašu rezonansi masu medijos un sabiedrībā, tādējādi kaitējot uzņēmuma un tā darbinieku publiskajam tēlam, kurš nelabvēlīgi var ietekmēt uzņēmuma tēlu un līdz ar to arī uzņēmuma konkurētspēju tirgū. Treškārt, finansiāls ietaupījums. Šādas institūcijas darbība tiek finansēta no uzņēmuma līdzkļiem, paredzot piemaksas pie darba algas tiem darbiniekiem, kuri ir ievēlēti šādā darba strīdu izskatīšanas institūcijā.
Protams, ideālā gadījumā, šādas Uzņēmuma tiesas izveide uzņēmumos ar darbinieku skaitu virs 50, varētu noteikt ar likumu. Tādā gadījumā šādas institūcijas darbību jau būtu paredzējis likumdevējs, kā arī tiesas darbības nosacījumus būtu aprakstījis likumā. Vairumā gadījumā uzņēmumu tad arī veidotu šādas uzņēmuma tiesas. Tomēr šeit varētu rasties situācija, ka tāds tiesas institūts uzņēmumā darbotos formāli, nedodot būtisku ieguldījumu darba konfliktu risināšanas procesos. Labi būtu, ka uzņēmums pats nonāktu pie secinājuma, ka tā iekšienē jābūt institūcijai, kura risinātu šādus konfliktus. Tādas tiesas darbība būtu gan kvalitatīva, gan atbalstīta no uzņēmuma vadības, gan darbinieku vidus. Protams, šeit svarīgi ir nosacījumi un tiesnešu, vidutāju izvēles nosacījumi un process, un tas, vai šādas tiesas izveidošana notiktu pietiekami godīgi un visiem uzņēmuma darbiniekiem pieņemami.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1329098
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties