3.3. Citas metodes
Droši vien tikai pie mums alkoholisma ārstēšanai izmanto tādas metodes kā kodēšana, «torpēdu» iešūšana u.tml.
Kodēšana ir psihoterapijas paveids, tā ir imperatīvā hipnoze, kuras pamatā ir pārliecināšanas paņēmieni. Kodēšana nav nekas slikts, taču ne visiem tā der. Ja cilvēks padodas iespaidošanai, tad ar šo metodi viņam iespējams palīdzēt. Ir cilvēki, sevišķi mākslinieki, kuri ļoti padodas ietekmēšanai, turpretī ir tādi, kuri suģestijai netic, un līdz ar to uz viņiem hipnoze neiedarbosies.
Alkoholismu var ārstēt ar daudzām psihoterapijas metodēm, - hipnozi, psihodrāmu, racionālo psihoterapiju, uzvedības terapiju u.c.
Taču gribu uzsvērt, ka psihoterapija var cilvēkam palīdzēt būt skaidrā, bet nevar izmainīt viņa organisma bioķīmiju. Lēmums - uz visu atlikušo mūžu atteikties no alkohola - jāpieņem cietušajam pašam.
Tagad savairojušies „kaktu dakteri”, kas sola visādus brīnumus - vienas dienas laikā izārstēt! Katru rītu pa radio tiek reklamēts “brīnumlīdzeklis” „Ladza Alka”! Gribu brīdināt, ka patlaban pat starp diplomētiem mediķiem ir „kaktu dakteri”, kuri gatavi ārstēt alkoholismu. Tāpēc, izraugoties sev narkologu, jānoskaidro, vai viņam ir sertifikāts, uz kura ir mans - Latvijas Narkologu asociācijas Sertifikācijas komisijas priekšsēdētāja - paraksts.
Cilvēkam vispirms ir jāmainās pašam. Ir jāmaina domāšana, uzskati un ir daudz kas jāuzzina. Programmā ietilpst četru nedēļu ārstēšanas, precīzāk, ārstēšanās kurss, jo bez paša slimnieka aktīvas līdzdalības nekādu rezultātu nebūs.12
Darba autori uzskata, ka pirmais noteikums ir paša alkoholiķa labprātīga vēlēšanās mainīt savu dzīvi12
…