Alkoholisms ir neārstējama slimība, kas aktivizējas ikreiz, kad cilvēks iedzer alkoholu. Alkoholisms ir hronisks un neatgriezenisks stāvoklis, kas ved pie nāves.
Alkohols palīdz mums kontrolēt situāciju. Spirta dzērienu lietošana uzlabo mūsu pašsajūtu vai palīdz izvairīties no kādām grūtībām. Alkohols var palīdzēt: riskēt, nomierināties, pārvarēt kautrīgumu, izvairīties no vientulības, aizmirst par problēmām vai atrisināt tās, uzdrošināties, iziet no depresijas, iejusties sabiedrībā, noņemt trauksmi, apspiest vai izpaust dusmas, tikt galā ar stresu, samazināt vainas vai kauna sajūtu, atzīmēt priecīgo notikumu, samazināt sasprindzinājumu, mazināt sāpes.
Kad mēs tikai sākam lietot alkoholu, mēs brīnāmies, cik viegli ir ar to sadzīvot, cik viegli tas iekļaujas mūsu dzīvē. Taču pakāpeniski situācija kļūst arvien sarežģītāka. Tā vietā, lai izmantotu alkoholu kā palīgu kādā situācijā, mēs sākam palikt atkarīgi no tā jebkurā situācijā. Mēs nevis vienkārši gribam iedzert, bet tas mums jau kļūst par nepieciešamību. Šis ir kritiskais moments. Tas nozīmē, ka kaitīgais ieradums ir nostiprinājies. Jo ilgāk un biežāk cilvēks lieto alkoholu, jo lielāks risks, ka parādīsies fiziskā atkarība no alkohola. Viss sākas ar vēlmi iedzert un pēc kāda zināma laika nonākam līdz nepieciešamībai iedzert. …