Secinājumi
Izvirzītais mērķis: izpētīt alkohola delīrija veidus, alkohola delīriju provocējošos faktorus, pielietoto terapijas praksi NMP etapā ( saudzējošu pacientam un drošu brigādes personālam).
Pētījuma uzdevums un mērķi tika īstenoti un pamatojoties uz pētījuma rezultātiem autore izdarīja sekojošus secinājumus:
1. Respondenti ir ārsta palīgi, gandrīz visi sertificēti, ar darba stāžu līdz 10 gadiem, no kā var secināt, ka NMPD darbinieku kvalifikācijas līmenis ir augsts un lielais darba stāžs norāda uz darbinieku motivāciju strādāt šo darbu.
2. NMPD darbinieki savā praksē delīrija sindromus atpazīst pēc klīniskajām izpausmēm, pacienta orientācijas telpā, laikā un savā personā.
3. Visbiežāk sastopamais ir alkohola delīrijs, tad seko aterosklerotiskais un posttraumatiskais delīrijs. Alkohola delīrija etioloģija pēc aptaujāto respondentu domām ir hronisks alkoholisms.
4. NMPD darbinieki savā praksē alkohola delīrija ārstēšanai medikamentus un standarta shēmas pielieto reti. Gadījumos, kad tiek pielietota sedācija, visi aptaujātie resopondenti ir gatavi drošai elpceļu caurlaidības nodrošināšanai, tai skaitā endotraheālai intubācijai un mākslīgai plaušu ventilācijai līdz pacienta nogādāšanai stacionārā.
5. NMPD darbinieki ievēro rīkojumus (Pielikums Nr.1), kā arī sadarbojas ar policijas darbiniekiem , lai sargātu sevi, kolēģus un NMPD īpašumu.
6. NMP etapā tiek veikta diferenciāla diagnostika-delīriju diferencē no hipoglikēmijas, hiperglikēmijas, neiroloģiskām pataloģijām. Par visu - diagnostiku, ārstēšanu, transportēšanas veidiem, kā arī personāla un medicīniskā aprīkojuma drošību atbild brigādes vadītājs.
…