Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:470327
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.08.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pārdomas.

Alberta Bela romāns “Uguns atspīdums uz olu čaumalām” raisa pārdomas par mūsdienu komerciālās sabiedrības eksistenci un būtību saistībā ar to. Darba galvenais varonis ir Aleksis Mūrlauks, kurš neizskaidrojamā veidā ir zaudējis divus savas dzīves gadus, piedevām palicis bez dokumentiem, dzīvokļa un lielas daļas kontaktu ar tuviniekiem. Viņš kļūst par bezpajumtnieku un cīnīdamies par savām tiesībām uz dzīvi saskarās ar visu, kas slēpjās aiz mūsdienu demokrātijas spožās fasādes. Grāmata lika aizdomāties par to, ka cilvēki nākot pasaulē savās tiesībās ir vienlīdzīgi. Visiem ir tiesības uz laimīgu bērnību, vecāku mīlestību, pilnvērtīgu dzīvi brieduma gados un vecumdienās, jebkuram cilvēkam ir tiesības paust savu viedokli un caur to iecelt cilvēkus, kas šo viedokli uzskatīs par noteicošo savā darbībā. Reālā dzīve pierāda pretējo – daudzi nav piedzīvojuši laimīgu bērnību, daudziem ir bijusi liegta vecāku mīlestība, bet lielās tautas masas viedoklis nereti nodod par labu dažu sponsoru interesēm. Aleksim ir apdraudētas tiesības uz pilnvērtīgām vecumdienām un cīņā par savām tiesībām sabiedrības acīs viņš ir tikai kārtējais bomzis, nabags un trakais, kas lai kur iedams sastopas ar neticību, neizpratni, aprobežotību un neizdarību. Sabiedrība ir pieņēmusi, ka dzīves pabērnu vajadzības ir otršķirīgas, jo viņu rokās nav pietiekamas varas, spēka un resursu, lai panāktu savu interešu ievērošanu tādēļ viņu intereses tiek upurētas par labu tiem indivīdiem, kuru naudas maks ir pietiekami biezs, lai savas intereses aizstāvētu. Un tā rodas tā sabiedrības daļa, kurai kādā jaukā dienā vairs nav tiesību uz savu mitekli, cieņu apkārtējo acīs vai cerību uz savu interešu ievērošanu. Te rodas tā sabiedrības daļa kurai tiesības ir laupītas kādam spēcīgākam nelietīgi izmantojot savu varu.
Grāmata raisa pārdomas par to, cik liela nozīme ir demokrātijas aizstāvētajām sabiedrības vairākuma interesēm un naudai, kura pārstām dažu indivīdu intereses: “Ha, ha! Kopā salasās vīri, kuriem labi saskan pie barbekjū aparātiem un gaļas šķēlēm. Tur arī notiek ietekmju, vietu un amatu sadalīšana. Bet talantīgais kandidāts tiek aizmirsts, ja ir bez džipa vai neprot izbraukāt priedīšu stādījumus kāpās. Vai arī nav īstajā partijā. Visdrīzāk, nav nevienā partijā. Tāds neder mūsu gudrajiem. Viņi grib būt sorosi, kargini un repšes, nesaprotot, ka tie nav ar iecelšanu iegūstami talanti.” Un te parādās godīguma faktors, kuru izmisīgi mūsu varas elitē cenšas ieaudzināt dažādie ētikas kodeksi un nevalstiskās organizācijas: “Cilvēki, kuri neatminas? …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1126468
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties