Baterijas un akumulatori ir strāvas avoti, kuros strāva rodas no ķīmiskām reakcijām. Baterijas no akumulatoriem atšķiras tikai ar to, ka baterijas ir neatjaunojams strāvas avots, bet akumulatori- atjaunojams. Tos var vairākkārt izlādēt un atkal uzlādēt ar speciāliem lādētājiem, ko nevar darīt ar baterijām.
Abi, gan akumulatori, gan baterijas ir ļoti plaši izmantoti enerģijas avoti. Baterijas izmanto dažādās pārnēsājamās ierīcēs, piem. kabatas lukturīšos, mūzikas atskaņotājos, rokas pulksteņos utt. Toties akumulatorus izmanto daudz plašāk sākot no mobilajiem telefoniem, portatīvajiem datoriem un pat automašīnām. Tieši mobilajos telefonos tiek izmantoti visdažādāko veidu akumulatori.
Mūsdienās mobilajiem telefoniem izmanto trīs veidu ķīmiskā sastāva akumulatorus: niķeļa metāla- hibrīda (Ni- MH), litija jonu (Li- Ion) un litija polimēru (Li- Pol). Vēl ir arī niķeļa- kadmija (Ni- Cd) akumulatori, kurus mūsdienās praktiski vairs neizmanto. Mūsdienās gandrīz visiem mobilajiem telefoniem izmanto litija- jonu un litija- polimēru akumulatorus, pārējo tipu akumulatorus var atrast tikai vecāku modeļu telefonos.
No visiem akumulatoriem Ni- Cd ir visvecākais, to lietoja pirmajos mobilajos telefonos, kuri svēra vairāk par kilogramu un darbojās tikai astoņas stundas. Bet Ni- Cd akumulatoriem ir arī labā puse piem. to ražošanas izmaksas ir stipri zemākas nekā citiem akumulatoriem un to kalpošanas laiks pareizi to lietojot arī ir ilgāks. Ni- Cd akumulatoru galvenā problēma neskaitot īso telefonu darbības laiku ir to kaitīgums videi un tas ir galvenais iemesls kāpēc tos vairs neražo.…