Lauksaimniecības attīstībai Latvijā ir bijuši vairāki nozīmīgi vēsturiski notikumi. 1991.gads: Latvijas neatkarības atjaunošana. Sabrūk kolhozi, un notiek aktīva īpašumu privatizācija. 1999. gads: tiek dibināti lauksaimniecības pakalpojumu sniegšanas kooperatīvi. Turpmākos gados tie strauji attīstās un izaug par nozīmīgiem lauksaimniecības tirgus spēlētājiem. 2004. – 2006. gads: Lauksaimniekiem pieejamo atbalstu nosaka pasākumi Lauku attīstības programmā un Lauku attīstības plānā. Plaši tiek atbalstīta bioloģiskā lauksaimniecība.
Lauksaimniecības nozīmi Latvijas tautsaimniecībā var analizēt pēc vairākiem ekonomiskajiem rādītājiem.
Straujāk produktivitāte palielinās lauksaimniecībā un zvejniecībā, elektroenerģijas, gāzes un ūdens nozarē, tirdzniecības un komercpakalpojumu nozarēs. Vāji palielinās produktivitāte apstrādes rūpniecībā un būvniecībā, kur pēdējos divos gados IKP pieaugumu pamatā veicināja tikai nodarbinātības palielinājums. Šo nozaru produktivitātes līmenis vēl arvien atpaliek no vairāku pakalpojumu nozaru rādītājiem. Piemēram, produktivitātes līmenis finansu pakalpojumos ir 4 reizes augstāks nekā apstrādes rūpniecībā. Tuvākajos gados Latvijas tuvināšanās process ES vidējam līmenim palēnināsies. 2008. gada trīs ceturkšņu dati liecina, ka ekonomiskā izaugsme ir mazinājusies gandrīz visās ES dalībvalstīs, tomēr Latvijā izaugsmes tempu kritums ir relatīvi lielāks. (Ziņojums par..., 2008)
2007. gadā ievērojami pieaugusi ne tikai produkcijas vērtība bāzes cenās (+26,7%), tāpat gandrīz tikpat strauji audzis arī starppatēriņš (+24,8%). Vērojamais straujais patēriņa cenu pieaugums līdz 2008. gadam ļoti lielā mērā skāris arī lauksaimniecībā izmantotos starppatēriņa resursus, kuriem cenas 2007. gadā palielinājušās vidēji par 18,2%, tikai nedaudz atpaliekot no produkcijas ražotāju cenu kāpuma. Cenas palielinājušās visiem starppatēriņa posteņiem (izņemot augu aizsardzības līdzekļus, kam fiksēts cenu kritums), bet visvairāk – lopbarībai (+33,9%), medikamentiem (+30,1%), sēklai (+21,5%), tāpat vidējo starppatēriņa cenu pieaugumu cenas pārsniegušas arī materiāliem un pakalpojumiem, kas nepieciešami tehnikas un ēku uzturēšanai (attiecīgi +32,6% un +20,4%).…