Secinājumi
1. Veicot teorētiskās daļas pētījumus, tiek secināts, ka pēdējo piecu gadu aktīvākie vulkāni nav bijuši postoši, bet ir daži, kuri ievērojamāki par citiem. Merapi un Bromo vulkāns Āzijā, Pasaja Ziemeļamerikā un Manams Okeānijā nogalināja un ievainoja vairākus cilvēkus, bet ievērojams pelnu daudzums bijis vulkānu - Santamarija un Eijafjadlajegidls - izvirdumos. Pārējos izvirdumos novērotas zemestrīces un nelieli pelnu, pelnu un lavas postījumi.
2. Pēdējos piecos gados visvairāk vulkāni izvirduši Eirāzijas kontinenta Āzijas daļā, bet vismazāk – Eiropas daļā.
3. Intervējot cilvēkus, kurus ietekmējusi vulkāna darbība, tiek secināts, ka atcelto reisu laikā lidostās bijusi gan negatīva, gan pozitīva cilvēku attieksme uz notiekošo.
4. Dažādās Eiropas lidostās pasažieriem bija tādas problēmas kā iegūt informāciju par notiekošo, papildus izdevumi par viesnīcu un transportu.
5. No intervijām varēja secināt, ka citās lidostās parūpējās par pasažieru labklājību, bet citās tas netika darīts.
6. Darbā izvirzītā hipotēze ir pierādīta, jo autore secina, ka lielākajai daļai skolēnu ir labas zināšanas par vulkāniem un to aktivitāti.
7. Apkopojot anketas rezultātus autore secina, ka Rojas vidusskolas 11. klases skolēni ir visvairāk informēti par vulkāniem un to darbību.
8. Pēc autores domām, darba mērķis ir sasniegts un autore ieguvusi pamatiemaņas veidot zinātniski pētniecisko darbu.
9. Darbu var pielietot skolā - ģeogrāfijas stundās.
…