Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:501420
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.01.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Aizspriedumu jēdziens    4
2.  Aizspriedumu veidi    5
2.1.  Dzimuma aizspriedumi    5
2.2.  Rasu un etniskie aizspriedumi    6
2.3.  Reliģisko uzskatu aizspriedumi    7
3.  Aizspriedumu izcelsme un pārvarēšanas iespējas    8
  Nobeigums    11
  Izmantotā literatūra    12
Darba fragmentsAizvērt

Pēc daudzu psihologu un sociologu uzskata, svarīgākais virziens ir individuālais darbs ar aizspriedumainiem cilvēkiem. Jo neiecietības izpausme bieži notiek Es-koncepcijas stiprināšanas motivācijas ietekmē. Saikne starp Es-veidola apdraudējumu un aizspriedumu var būt vājināta pasākumu rezultātā, kas veicina Es-veidola stiprināšanu. Piemēram, par vienu no tādiem pasākumiem var kļūt pārbaudāmo nozīmīgo vērtību aprakstīšanas procedūra.
Dažu pētījumu rezultāti izceļ faktorus, kas pastarpina uzvedības un aizspriedumu saistību. Tā ir indivīda pasaules redzējums. Es-koncepcija (zems pašvērtējums, vērtību apdraudējums, pašvērtējuma apdraudējums) un individuāli-psiholoģiskie raksturojumi (konformitāte, frigiditāte, dominance). Jāatzīmē, ka neiecietīga indivīda vērtība ir vara un ka aizspriedums var izpausties agresīvā uzvedībā, tai skaitā etiķešu piestiprināšanā, upura stigmatizācijā un depersonalizācijā.

Nobeigums.
Aizspriedumi mūsdienu sabiedrībā ir joprojām aktuāla tēma, tiem ir dažādi cēloņi, to var izraisīt kāda persona vai grupa, kurai ir nerisināts vai arī ir pastāvīgs konflikts ar kādu citu grupu. tie var būt arī jau iegājušies kopš bērnības jeb arī tie rodas vienkārši nepatikas dēļ pret citiem. Taču aizspriedumi var veidoties arī bez īpaša pamatojuma, piemēram, jautājumos par minoritātēm, ja kādas mazākas minoritāšu grupas pārstāvis izdara kaut ko, kas citiem nepatīk uzreiz tiek novērtēts nevis viens cilvēks bet gan visi līdzīgie, kas arī bieži vien notiek un tā rezultātā kādai personai rodas aizspriedumi, kas pat īsti nav pamatojami, jo pēc vien cilvēka rīcības neko nevar secināt par tautu. Aizspriedumi var radīt arī diezgan lielu ļaunumu, viens piemērs no materiāliem – ja skolotāja uzskata dažus skolēnus par nespējīgiem, tad viņas izturēšanās pret viņiem ir savādāka un tas savukārt var izraisīt šo skolēnu nemācīšanos. Taču kā var novērst šos aizspriedumus? Viens ir skaidrs, ka aizspriedumus novērst ir grūti taču nav neiespējami. Galvenokārt aizspiedumus var novērst ar sadarbību ar tiem cilvēkiem pret kuriem ir aizspriedumi, lai iepazītu šos cilvēkus tuvāk un tad pat ir iespējamas pat labas attiecības ar to personu jeb grupu pret kuru sākumā bija aizspriedumi.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties