Ievads
Agresija mūsdienās ir ļoti aktuālas tēma, kurai jāpievērš nopietna uzmanība. Agresija kā varas, spēka izmantošana ir sastopama visapkārt mums. Arvien vairāk priekšplānā izvirzās jautājumi, kuri ir veltīti cilvēka agresivitātei kā sabiedriski noteiktajām ļaunumam. Arī Latvijā tas ir ļoti aktuāli.
Agresija ir nopietns traucēklis ne vien skolēnu mācību procesā, kas rada uzvedības problēmas, bet tā ir bīstama parādība, kas pastiprinoties var novest cilvēku līdz vardarbībai un noziegumiem.
Gan mūsdienās, gan arī agrākos laikos zinātnieki, psiholoģi pievērsās agresijas izpētei, tādi bija Z.Freids, K. Lorencs, L. Berkovics, Ē. Freims un daudzi citi.
Mūsdienās daudzas problēmas mācību procesā ir tādas, ka daudzi vecāki nepievērš uzmanību savu bērnu agresivitātei un tieši tāpēc nesaprot, kāpēc bērns slikti mācās vai arī vispār pamet skolu. Tādēļ ir izstrādātas daudzas grāmatas un brošūras, par to kāpēc rodas agresivitāte, kādas it tās sekas un kā palīdzēt agresīviem bērniem.
Ja agresija attīstīsies vairāk un vairāk, tad pasaulei draud pagrimums, jo būs ļoti liels noziegumu skaits, bērni nemācīsies skolās un arī citas neparedzamas agresijas sekas.
Problēma: agresija
Temats: “Agresijas ietekme uz mācību procesu”
Pētījuma priekšmets: agresija
Pētījuma objekts: mācību process
Mērķis: Izpētīt agresijas ietekmi un analizēt tās ietekmi uz bērnu zināšanām.
Hipotēze: Ja bērnam ir paaugstināta agresija, tad tas negatīvi ietekmē viņa zināšanas.
Uzdevumi: 1. izpētīt un izanalizēt pedagoģiskā un psiholoģiskā rakstura literatūru par pētāmo tēmu;
2. analizēt agresijas ietekmi uz mācību procesu;
3. veikt aptauju skolēnu un skolotāju vidū par agresijas ietekmi uz bērnu zināšanām;
4. analizēt no iegūtiem rezultātiem kā agresija ietekme bērnu zināšanas.
Pētnieciskās metodes: literatūras atlase, literatūras pētīšana, skolotāju un skolēnu anketēšana, iegūto rezultātu sīka analīze, pētīšana un apkopošana.
Darba sastāv no trim nodaļām, ar divām apakšnodaļām, literatūras saraksta, viena pielikuma, trim tabulām un trim attēliem.
…