Secinājumi
Uzzinājām, ka agresija tiek definēta kā uzvedība ar mērķi kaitēt un tā tiek klasificēta ļoti dažādi. Agresivitāte mēdz būt instrumentāla vai naidīga, verbāla vai neverbāla, pasīva vai aktīva, kā arī tīša vai nejauša.
Agresiju lielā mērā nosaka bioloģiskie faktori. Starp bioloģiskajiem faktoriem, kuri tiek minēti kā agresiju ietekmējoši ir ģenētiskie - iedzimtie, īpašu smadzeņu struktūru un hormonālie faktori, kā arī fizioloģisks uzbudinājums.
Agresijas instinktu teorija - uzskata, ka agresija ir iedzimta, neizbēgama, un tās izpausmes ir grūti kontrolējamas. Šo teoriju pārstāvji uzskata, ka no agresijas iespējams izvairīties tikai uz īsu brīdi, to izlādējot.
Sociālās iemācīšanās teorija – uzskata, ka agresīva uzvedība tiek apgūta novērojot citu cilvēku uzvedību. To iemācās pēc personīgās pieredzes.
Teorija, kura pārstāv viedokli, ka agresiju izraisa situacionāli faktori ir frustrācijas teorija – to vis biežāk izraisa dažādi dzīves liktie šķēršļi, kurus nav mūsu spēkos ietekmēt.
Mūsu prāt agresija ir dabisks process, kuru pastiprina dažādas blakus parādības piemēram: alkohols, stress, narkotikas u.c. Šī problēma mūsdienās ir un noteikti būs aktuāla, kamēr tai netiks pievērst vairāk uzmanības.
…