Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:501409
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 16 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS   
1 . nodaļa  AGRESIJAS DEFINĪCIJAS   
2. nodaļa  AGRESIJAS KLASIFIKĀCIJA   
3. nodaļa  AGRESIJA KĀ BIOLOĢISKI NOTEIKTA UZVEDĪBA   
1.1  Ģenētiskie agresivitātes noteicēji   
1.2  Smadzeņu struktūru ietekme uz agresivitāti   
  Limbiskā sistēma   
  Galvas smadzeņu garoza   
1 .3  Hormonu ietekme   
  Testosterons   
  Progesterons   
  Adrenokortikotropiskais hormons   
1 .4  Uzbudinājuma ietekme uz agresivitāti   
4. nodaļa  AGRESIJA KĀ INSTINKTĪVA UZVEDĪBA   
2.1  Psihoanalītiskā teorija   
2.2  Evolucionārā teorija   
5. nodaļa  AGRESIJA KĀ SITUACIONĀLI NOTEIKTA EMOCIONĀLA REAKCIJA   
3.1  Sociālās apguves / biheivioristiskā pieeja   
3.2  " Frustrācijas -agresijas teorija"   
  NOBEIGUMS   
  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS SARAKSTS   
Darba fragmentsAizvērt

Agresija, pēc manām domām, mūsdienās ir ļoti aktuāla tēma, kurai būtu jāpievērš vairāk uzmanības. Agresija kā varas, spēka izmantošana ir sastopama visapkārt mums. Neskatoties uz to, ka ir 20. gadsimta beigas, vēl joprojām vairākās pasaules vietās notiek karadarbība. Arī noziedzības līmenis ir ļoti augsts. Televīzijā un presē bieži tiek aprakstīti agresijas akti pat ģimenēs. Tātad agresija ir plaši sastopama gan personiskā, šauras saskarsmes līmenī, gan visas pasaules mērogā.
Liekas, ka līdz ar civilizācijas attīstību vajadzētu mazināties cilvēces agresivitātei. Cilvēki taču strādā, lai uzlabotu savu un bieži arī citu dzīvi. Agresija, vardarbība nevarētu tikt uzskatīta par kaut ko labu, pozitīvu mūsu dzīvē. Pēc manām domām, agresija vienmēr ir saistīta ar sāpēm un ciešanām. Iespējams šī tēma ir bijusi aktuāla ne tikai mūsdienās, bet arī agrākos laikos. Cilvēks, acīmredzot, vienmēr ir karojis, vienmēr nogalinājis, vienmēr sāpinājis. Aronsons raksta, ka cilvēks, viņaprāt, ir "agresīvs dzīvnieks" [7]. Šāds viedoklis liek domāt par agresivitātes cēloņiem, liek meklēt izskaidrojumu agresijas parādībām, kuras ir tik plaši izplatītas un noturīgas.
Iepazīstoties ar man pieejamo literatūru par ar agresiju saistītām tēmām, es atklāju, ka pastāv dažādas pieejas šim jautājumam. Pašlaik visas galvenās pieejas agresijas jautājumam varētu iedalīt trīs lielās grupās - teorijas, kuras apskata agresiju kā iedzimtu dziņu, teorijas, kuras apskata agresiju kā situacionālu faktoru noteiktu emocionālu reakciju, kā arī tādas pieejas šim jautājumam, kuras ir saistītas ar bioloģisku faktoru ietekmi uz agresivitāti. Lasot literatūru, ievēroju, ka divas pirmās teorijas savstarpēji stipri atšķiras, turklāt šo teoriju pārstāvji daudz uzmanības veltī pretējo teoriju noliegšanai. Bioloģiskā pieeja, turpretim, nevar tikt uzskatīta par pretēju nevienai no iepriekš minētajām teorijām; tā sniedz bioloģisku pamatu psiholoģisko teoriju attīstībai; tās pamatidejas tiek pieņemtas no visu psiholoģisko teoriju puses.
Manuprāt, šobrīd psihologu vidū dominē uzskats, ka jebkuru uzvedības tendenci ietekmē visdažādākie faktori, uzvedība veidojas dažādu faktoru mijiedarbībā. Tādēļ šajā darbā es gribētu vairāk uzmanības veltīt tieši atšķirīgajam katrā no šīm teorijām, lai sīkāk izzinātu visus vai pēc iespējas vairāk līdz atklātos faktorus, kuri ietekmē un veido agresīvu uzvedību cilvēkos. Mazāk uzmanības veltīšu pretargumentiem un iespējamajām pretrunām teorētisko pārliecību starpā.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1205524
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties