Pēc neatkarības atjaunošanas izstrādāja un pieņēma Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodeksu1 Latvijas zvērinātu advokātu kopsapulcē 1993.gada 21.maijā (sastāv no 8 sadaļām), un tas nosaka ētikas pamatprincipus, kuri jāievēro visiem advokātiem, kas iesaistīti Latvijas valsts un starptautiskajā juridiskajā praksē.
Advokātu pienākums ir ievērot profesionālās ētikas normas, Latvijas Republikas likumus un tiesību sistēmas prasības, kā arī to valstu likumus un tiesību sistēmas prasības, kurās viņi veic advokāta pienākumus. Profesionālais pienākums ir tas, ko cilvēks pieņem kā Dieva pavēli, tas ir kā sods un vienlaikus arī kā dzīves uzdevums2.
Ētikas kodeksa pamatuzdevums ir sekmēt advokāta profesijas nozīmi likumības un taisnīguma nodrošināšanā, demokrātijas ideālu un institūciju atbalstīšanā un veicināšanā, kā arī advokāta tiesību un pienākumu godprātīgu un kvalificētu veikšanu. Demokrātija nevar pastāvēt, ja netiek ievērotas stabila uzvedības un ētikas normas.
1.sadaļa – Zvērinātu advokātu ētikas pamatprincipi.
Paredz to, ka advokātam jābūt neatkarīgam un brīvam no ietekmes, un nav ļauts iesaistīties citā darbības jomā, ja tas ietekmē viņa neatkarību. Jābūt uzticībai un personiskajam godīgumam gan pret profesiju, gan personiskajā dzīvē. Advokātam jābūt konfidenciālam attiecībā pret klientu.
1.sadaļa – Attiecības ar klientu.
Advokātam ir aizliegts kaitēt sava aizstāvamā interesēm. Profesionāli un atklāti klientam jāizklāsta savs viedoklis par konkrēto lietu. Advokāts drīkst atteikties no lietas, ja to vēl nav sācis vest, bet ja tā ir jau iesākta, tad pārtraukt juridisko palīdzību aizliegts, pārtraukt var tikai tad, ja klients tam piekrīt. Ir aizliegts klienta lietas izmantot savās finansiālās interesēs.
2.sadaļa – Uzdevuma pieņemšana un lietas vešana.…