SECINĀJUMI
1. Administratīvais sods ir atbildības līdzeklis un tiek piemērots, lai audzinātu personu likumu ievērošanas, kā arī atturētu no jaunus pārkāpumu izdarīšanas.
2. Administratīvais sods ir savstarpēji saistīti ar administratīvo pārkāpumu - par izdarītu administratīvo pārkāpumu tiek piemērots administratīvais sods.
3. Atbilstoši Latvijas likumdošanai pastāv pamatsodi un papildsodi un daži no soda veidiem var tikt piemēroti gan kā pamatsodi, gan kā papildsodi.
4. Par vienu pārkāpumu var uzlikt tikai vienu pamatsodu un vienu vai vairākus papildsodus, atkarībā no pārkāpuma lieluma un citiem faktoriem, kas nosaka to kāds sods pienākas par izdarīto pārkāpumu.
5. Latvijas administratīvo pārkāpumu kodekss ir novecojis un ir pēdējais PSRS laikos pieņemtais likums. Tas zaudēs spēku 2020.gada 1.janvārī līdz ar likumprojekta “Administratīvo pārkāpumu procesa likums” spēkā stāšanos.
6. Likumprojekts ““Administratīvo pārkāpumu procesa likums” paredz divus pamatsodus un divus papildsodus. Pamatsodi būs aizrādījums un naudas sods, bet papildsodi - tiesību izmantošanas aizliegums, tiesību atņemšana.
…