Administratīvie pārkāpumi nodarījuma ziņā ir mazāk smagi, nekā nodarījumi, kuri klasificēti Krimināllikumā. Tomēr indivīds ar savu rīcību pārkāpjot vispārpieņemtās normas, tiesības un likumus, nodara citai personai kādu kaitējumu. Pēc vispārējiem principiem jebkurš pārkāpums ir sodāms un sods ir tas līdzeklis, ar kuru jāietekmē pārkāpējus vairs neatkārtot savas prettiesiskās darbības.
Valstī pasliktinoties ekonomiskajiem apstākļiem, mazinās pirktspēja un uzņēmējiem jāmeklē risinājumi, lai samazinātu izmaksas uzņēmumā un efektīvāk strādātu. Nereti izmaksu samazinājums notiek uz darbinieku rēķina, pārkāpjot likumdošanu. Darba devējs nenoslēdz rakstveida darba līgumu vai nodarbina darbiniekus, neievērojot likumā noteikto atpūtas laiku vai ignorē pienākošos ikgadējo atvaļinājumu. Baidoties no darba zaudējuma vai vienkārši nepārzinot darba likumdošanu un savas tiesības, darbinieki kļūst par zaudētājiem. Darba tiesisko attiecību pārkāpējus Latvijas likumdošanā paredzēts administratīvi sodīt.
Referāta mērķis ir atspoguļot administratīvā pārkāpuma būtību, katra cilvēka individuālo atbildību, piemērojamos sodus un administratīvos pārkāpumus darba tiesisko attiecību jomā. Vairāk pievērsta uzmanība darba likumdošanas pārkāpumiem un piemērojamam soda veidam.…