KOPSAVILKUMS
Autors secina, ka studiju darbā izvirzītā hipotēze ir apstiprinājusies - hipotēze: saistošie noteikumi, par kuru neievērošanu ir paredzēta administratīvā atbildība, ir efektīvs pašvaldības līdzeklis kārtības nodrošināšanā savā administratīvajā teritorijā.
1. Pašvaldības nereti pārprot tiesības pieņemt saistošos noteikumus autonomās kompetences un brīvprātīgo iniciatīvu īstenošanas jomā, uzskatot tās par neierobežotām, bet tas tā nav. Neierobežotās tiesības ir ierobežotas ar augstāka juridiska spēka tiesību aktu ievērošanu, kas nereti tiek aizmirsts, nosakot jaunu, savu regulējumu jautājumiem, kas jau ir noregulēti likumos vai Ministru kabineta noteikumos.
2. Administratīvajai atbildībai ir vairāki mērķi: sakārtot un regulēt sabiedriskās attiecības; novērst tiesībpārkāpumus un nodrošināt cilvēku tiesisko uzvedību; samazināt tiesībpārkāpumu skaitu; sodīt likumpārkāpējus; audzināt cilvēkus, veidot viņu cienīgo attieksmi pret likumu; atjaunot tiesiskās attiecības, t.i., savest sabiedriskās attiecības iepriekšējā normālā stāvoklī, kāds bija pirms pārkāpuma. Šo mērķu īstenošana palīdz nostiprināt likumību un tiesisko kārtību valstī kopumā un katrā pašvaldībā konkrēti.
3. Administratīvā atbildība un administratīvā piespiešana ir paredzēta cilvēka un pilsoņa tiesību un brīvību aizsardzībai, sabiedriskās tikumības, apkārtējās vides, sabiedriskās drošības aizsardzībai, īpašuma, fizisko un juridisko personu likumisko ekonomisko interešu aizsardzībai no administratīvajiem pārkāpumiem.
…