Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:537382
 
Vērtējums:
Publicēts: 18.01.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
1.  Administratīvā pārkāpuma jēdziens    5
2.  Administratīvā pārkāpuma sastāvs    7
2.1.  Administratīvā pārkāpuma objekts    7
2.2.  Administratīvā pārkāpuma objektīvā puse    8
2.4.  Administratīvā pārkāpuma subjektīvā puse    11
3.  Administratīvā atbildība un administratīvās    13
4.  Administratīvās ietekmēšanas līdzekļi    17
5.  Administratīvais sods    20
6.  Prakse un viedokļi    24
  Nobeigums    27
  Izmantotās literatūras saraksts    28
Darba fragmentsAizvērt

Jebkura demokrātiskā valsts, un tajā skaitā mūsu valsts, ir radīta, lai nodrošinātu cilvēku brīvu politisku, garīgu un ekonomisku esamību. Nenoliedzami ir tas, ka Latvijas valsts attīstība nevar tikt realizēta bez likumu ievērošanas. Demokrātijai un likumam ir jāstāv, cieši saistītiem, uz vienas plāksnes, un kad šīs princips vienmēr tiks izpildīts, tad tikai varēs runāt par stipru sabiedrību un tiesisku valsti.
Svarīgākie faktori, kas nosaka leģitimitāti, ir valsts režīma, elites mērķu, principu un darbības līdzekļu atbilstība sabiedrības vērtībām, tradīcijām, kas rod (vai arī nerod) savu atspoguļojumu likumos un to realizācija.1
Lai sabiedrība varētu pastāvēt, ir nepieciešams, lai sabiedrība kā tāda valdītu pār tās sastāvdaļu – indivīdu, proti, veselais valdītu pār daļu. Kur nav tādas virskundzības no vienas puses un paklausības no otras puses, tur nevar būt nekāda runa par tiesībām, bet vienkārši anarhiju. Tomēr sabiedrības virskundzība pār indivīdu nevar būt absolūta, bet ar zināmām robežām.2
Nav šaubu, jebkura tiesību norma rodas zināmu apstākļu dēļ un konkrētā normatīvā aktā tiek ievietota ar noteiktu mērķi un savstarpējām sasaistēm ar citām tiesību normām, regulējot attiecības starp tiesību subjektiem, nosakot tiem iespējamo uzvedības variantu, jeb vēlamo, bieži vien pieprasīto uzvedības modeli – priekšrakstu. Visas esošās tiesību normas formālā veidā iekļautas dažādos tiesību aktos – likumos, noteikumos, rīkojumos, kur izteikta sabiedrības vai arī indivīda pastiprināti reglamentēta un aizsargāta interese. Publiskajās tiesībās, kuru sastāvā ietilpst administratīvās tiesības, sabiedrības interese ir galvenā, akcentējošā un pastiprināti aizsargāta.
Runājot par tiesībpārkāpumu, var atzīmēt, ka jebkurš pārkāpums izpaužas, kā interešu apdraudējums, prettiesiskā rīcība, par kuru ir paredzēta atbildība. Un, lai atturētu atsevišķus indivīdus no valstij nevēlamām un kaitīgām darbībām, likumdevējs paredz sankcijas par likumu, likumpadotu normatīvo aktu un saistošu noteikumu neievērošanas gadījumos, kad tas nerada būtisku kaitējumu, bet traucē vai var traucēt normālu valsts dzīves funkcionēšanu.
Protams, lai persona, vai tiesību subjekts varētu orientēties likumos un ievērot tos, vispirms ir jānoskaidro tiesību normas iekšējo uzbūvi.
Tā kā mēs visbiežāk vērsim uzmanību administratīvajām pārkāpumam, Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa normas sastāv no trīs daļām: hipotēzes, dispozīcijas un sankcijas.
HIPOTĒZE ir tā tiesību normas sastāvdaļa, kurā tiek noteikts dotās tiesību normas piemērošanas priekšraksts, t. i., tiek aprakstīta dzīves situācija, kurā piemērojama šī norma.
DISPOZĪCIJA ir normas sastāvdaļa, kurā ir noteiktas tiesību subjekta tiesības un pienākumi (var būt tikai tiesības vai tikai pienākumi).
SANKCIJA ir trešā tiesību normas sastāvdaļa, kurā ir paredzētas tās nelabvēlīgās sekas, kuras iestāsies tiesību subjektam, ja tas nepildīs hipotēzē un dispozīcijā paredzēto. Nelabvēlīgās sekas var būt gan morālas, gan materiālas, gan brīvības ierobežošana, un tās var izpausties kā rīcības ierobežošana.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1185797
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties