Administratīvās tiesības vēsturiski radās līdz ar valsti. Šo tiesību nozari var nosaukt par sabiedrisko attiecību regulatoru, un līdz ar valsts attīstības procesu, administratīvās tiesības gan Latvijā, gan citas valstīs ir ieņēmušas vienu no vadošajām vietām citu tiesību nozaru vidū.
Administratīvās tiesības ir cieši saistītas gandrīz ar visām tiesību nozarēm: konstitucionālajām tiesībām, civiltiesībām, krimināltiesībām, darba tiesībām, finanšu un nodokļu tiesībām, administratīvā procesa tiesībām un citām nozarēm, bet regulē administratīvo iestāžu darbību, tām realizējot likumā vai citos tiesību aktos noteiktās valsts pārvaldes funkcijas.
Lai sekmīgi realizētu augstākminētās funkcijas, valstij nepieciešams tāds mehānisms – instruments, ar ko to realizēšanu var kontrolēt. Par šo mehānismu var uzskatīt administratīvo pārkāpumu, administratīvo atbildību un kā to rezultātu – administratīvo sodu.
Autors šo referāta tēmu izvēlējās, tieši tāpēc, ka dzīvē pastāvīgi notiek indivīda savstarpējā mijiedarbība ar valsts institūcijām un administratīvās tiesības ir tiesību nozare, kas regulē attiecības valsts pārvaldes sfērā, bet ir neapšaubāms, ka tur, kur ir noteiktas kādas normas, vienmēr būs kādas personas, kuras šīs normas pārkāps.
Par referāta mērķi autors izvirzīja – izpētīt, kas ir administratīvais pārkāpums un izpētīt jēdzienu administratīvais sods, tā veidus un piemērošanas īpatnības.
1)Lai sasniegtu refrātā izvirzīto mērķi, ir jāpaveic sekojoši uzdevumi:
2)raksturot administratīvo pārkāpumu, kā vienu no tiesību normu pārkāpumiem;
3)izanalizēt administratīvo sodu veidus, raksturot tos;
4)izdarīt secinājumus;
Referātā izmantotie informācijas avoti: grāmatas, normatīvie akti, likumi un interneta resursi.…