IEVADS
Ar vārdu ‘’princips’’ tiek apzīmētas tādas lietas kā pamatidejas vai atzinumi, kas tiek balstīti uz procesu un parādību objektīvām likumsakarībām dabā un sabiedrībā. Tulkojumā no latīņu valodas šis vārds nozīmē pamats, pirmsākums.
Administratīvo tiesību jomā, tāpat kā citās tiesību jomās, ar tiesību principiem tiek apzīmētas augstākās vērtības, tālākie mērķi, kurus ar tiesību normu palīdzību būs iespējams sasniegt nākotnē. Savā ziņā tie ir ideāli, kurus būtu jāīsteno valsts pārvaldes praktiskajā darbībā.
Izvēlējos šo tēmu, jo uzskatu, ka tiesību principiem ir ļoti liela nozīme pareizi veidojot un attīstot jebkuru tiesību nozari. Šajā referātā apskatītā ir administratīvo tiesību nozare. Manuprāt, lai administratīvās tiesības pilnveidotos un pareizi attīstītos, ir jāuzlabo un jāpilnveido likumi un citi normatīvie akti, kā arī valsts pārvaldes darbība, bet lai to panāktu, ir pareizi jāizprot un jāformulē, kā arī jāprot piemērot administratīvo tiesību principus. Manuprāt, Latvijā vēl ne visai tiek ievēroti un pareizi pielietoti tiesību principi administratīvo tiesību jomā, jo Valsts pārvaldes iestāžu darbinieki vēl nav tik izglītoti un kompetenti savos amatos kā vajadzētu. Iespējams tas ir finansiālu resursu jautājums, taču es uzskatu, ka iedzīvotājam jābūt pārliecinātam par valsts darbinieku kompetenci un jāuzticas tiem. Diemžēl, šodien vēl nevar pilnīgi uzticētis šiem darbiniekim un, personai saņemot jebkuru ‘’papīru’’, tas ir jāpārlasa, jāiedziļinās un jāpārbauda tā pareizība.
Mērķis rakstot šo referātu, ir izprast principu nozīmīgumu, izvērtēt, kā tiek pielietoti un ievēroti šie principi Latvijā. Tā kā principi parasti rodas no jau pārbaudītām dzīves situācijām un iepriekš iegūtām patiesībām, tiem varētu būt ļoti liela nozīme katrā tiesību nozarē.
Rakstot referātu, galvenie literatūras avoti, kurus es izmantoju, ir Jāņa Načisčioņa grāmata ‘’Administratīvās tiesības’’ un Arta Stuckas grāmata ‘’Ievads administratīvajās tiesībās un administratīvā procesa tiesībās’’. Izmantoju arī citus literatūras avotus.
…