Profilakse
Laikus veikta sēnīšslimību atklāšana un agrīni sākta pareiza terapija ādas slimību ārsta uzraudzībā apturēs vai samazinās varbūtējās komplikācijas (matu izkrišanu, rētas, ekzēmas rašanos) un veicinās sēņu perēkļu atklāšanu un likvidēšanu. Lielu nozīme sēnīšinfekciju apkarošanā ir profilaksei, ko organizē ādas slimību dispanseru ārsti mikologi, dermatologi, kuri noskaidro slimības avotu un pārbauda visas personas ar ko slimniekam bijusi saskare (mājās, pirmsskolas iestādē, skolā). Diagnostikai izmantojot luminescences metodi, īsā laikā iespējams kvalitatīvipārbaudīt lielu skaitu cilvēku, lai izslēgtu vai apstiprinātu saslimšanu ar sēnīšslimībām un nepieciešamības gadījumā veiktu atbilstošu ārstēšanu. Par katru sēnīšinfekcijas slimnieku tiek ziņots sanitāri epidemioloģiskai stacijai, lai tās darbinieki veiktu dezinfekciju infekcijas perēklī. Liela nozīme ir arī klaiņojošo kaķu un suņu izolēšanai. Ādas sēnīšslimību apkarošanā tiek iesaistīti skolu ārsti, pedistri, kas regulārās profilaktiskās apskatēs īpašu uzmanību pievērš šo infekciju klīniskām izpausmēm un veic sanitāri izglītojošo darbu. Ja sēnīšinfekcijas avots ir liellopi, tiek ziņots vetrināram dienestam, kas veic infekcijas perēkļa likvidēšanas pasākumus.
Vecāki, neļaujiet bērniem glaudīt svešus kaķus un suņus un rotaļāties ar tiem, jo bieži ir lipīgo ādas sēnīšslimību nēsātāji – infekcijas avots!
Pēc ikvienas pastaigas un rotaļāšanās ārā naizmirstiet atgādināt bērniem nomazgāt rokas, lai roku mazgāšana kļūtu viņiem par paradumu. Pēc rotaļāšanas ārā obligāti jānomazgā rotaļlietas un rotaļu piederumi. A radušās aizdomas par saslimšanu ar ādas sēnīšslimību, nekavējoties jādodas pie dermatologa, kas katrā konkrētā gadījumā veiks nepieciešamos diagnozes noteikšanas pasākumus.
…