1.Aizsargfunkcija. Āda aizsargā iekšējos orgānus (muskuļus, aknas, nieres, kaulus u.c.) no ievainojuma.
2.Temperatūras regulācijas funkcija. Āda palīdz regulēt ķermeņa temperatūru, t.i., ja ir auksti, rodas drebuļi, ja ir karsti, tiek izdalīti sviedri.
3.Nevajadzīgo vielu izvadīšanas funkcija. Ādai svīstot, tā palīdz tikt vaļā no organismam nevajadzīgām vielām. Sviedri satur ūdeni un atkritumvielas, kā arī sviedri mitrina ādu, neļaujot tai kļūt pārāk sausai.
4.Jušanas funkcija. Ādā atrodas daudz jušanas receptoru, kas sūta impulsus caur muguras smadzenēm uz galvas smadzenēm, tādējādi nodrošinot sāpju, pieskāriena, spiediena un temperatūras jušanu.
5.D vitamīna sintēzes un aizsardzības funkcijas pret UV starojumu.
6.Imunitātes funkcija. Dažas epidermas šūnās veido barjeru pret mikroorganismiem un infekciju ierosinātājiem.
Autiņbiksīšu dermatīts
Lai ko arī solītu "pamperu" reklāmas, vasaras mēnešos autiņbiksītes jāmaina uzreiz, tiklīdz bērns tās piečurājis, nevis pēc trim stundām, kad tās jau pārvērtušās ādu kairinošā urīnskābes kompresē. Vēl jo būtiskāk minēto ievērot tad, ja sākušās zināmas problēmas. "Huggies" vietā lietojot "Libero", nekas nemainīsies, ja autiņbiksītes mainīsiet tikpat reti kā agrāk. Vislabāk, ja autiņbiksītes karstajā laikā nelietosiet nemaz. Bērna ādai noteikti saudzīgākas ir mazliet pieslapinātas auduma biksītes, nevis "neelpojošās" autiņbiksītes. Katru reizi pēc autiņbiksīšu maiņas mazuļa dibentiņš jāapmazgā un jānosusina. Ja bērna āda kādā vietā kļuvusi mazliet iesārta, uzkaisiet nedaudz likopodija pulverīša un pēc tam apsarkušo vietu pārklājiet ar plānu cinka ziedes kārtiņu, kas to pasargās no mitruma. …