Pētnieciskā daļa
2. 1. Aptauja un rezultāti
Aptaujāju 100 respondentus. Sagatavoju 5 jautājumus, lai noskaidrotu, vai respondenti ir pietiekami informēti par to, kādas problēmas viņus sagaida, ja viņi nedomās nopietni par savu veselību, daudz laika pavadīs pie datora vai televizora, nenēsās brilles, kad tās ir viņiem nepieciešamas un, vai respondenti jau tagad ir saskārušies ar kādu no acu slimībām vai diskomforta sajūtām.
Noskaidroju, ka rādītāji nav tik labi, kā būtu vēlams. 24% aptaujāto ir nepieciešams nēsāt brilles un to viņi arī dara, jo zina, ka tas ir viņu pašu labā, bet ir arī tādi 15 respondenti, kuriem būtu jānēsā brillēs, bet viņi to nedara. Šie respondenti ir vai nu bezatbildīgi un vienaldzīgi pret savu veselību un labsajūtu, vai nu viņu līdzekļi viņiem neatļauj iegādāties brilles, jo zinu, ka brilles nav lētas ( 6. attēls)
Veicot aptauju, novēroju arī to, ka 64% aptaujāto respondentu nav informēti par to, kādi pārtikas produkti uzlabo redzi un pamazām novērš acu diskomfortu. Šis skaits ir ļoti liels, tāpēc, manuprāt, būtu nepieciešams par to parunāt un pastāstīt vairāk skolās izglītojamajiem skolēniem, jo 37% aptaujāto atbildēja, ka, ja zināt, kuri pārtikas produkti uzlabo redzi, tad tos noteiktu lietotu savā uzturā.. Iespējams, ka tas šo skaitu varētu padarīt krietni mazāku. Mani pārsteidza arī tāds fakts, ka 9% jeb deviņiem aptaujātajiem respondentiem viņu redze ir vienaldzīga. (7. attēls)
Šis cilvēku skaits varētu samazināties tad, ja izglītības iestādēs vairāk runātu un stāstītu par problēmām, kas sagaida cilvēkus, ja viņi nerūpēsies par savu redzi, jo 35% aptaujāto nezin neko, kas viņus par piemeklēt, ja viņi nerūpēsies par savu redzi un nesargās savas acis. Prieks ir par to, ka 65% skolēnu ir dzirdējuši vismaz kaut ko par acu slimībām un diskomfortu. (8. attēls) …