Lai mazinātu dzemdes kakla traumēšanu, ieteic dzemdes kakla sagatavošanu aborta operācijai. Iedarbības pamatā ir visu izmantoto vielu tilpuma, diametra pārmaiņas hidroskopisko īpašību rezultātā.
Līdz 12 grūtniecības nedēļai grūtniecību pārtrauc ar ķirurģiskām metodēm:
dzemdes satura evakuācija ar lakumu bez dzemdes kakla dilatācijas, veic pirmajās 14 dienās pēc menstruācijas aizkavēšanās;
dzemdes kakla dilatācija un vakumaspirācija;
dzemdes dilatācija un vakumaspirācija un instrumentālkontrole;
dzemdes kakla dilatācija un kiretāža;
vēlīnā grūtniecības laikā, ļoti reti- histerotomija- „mazais ķeizargrieziens”, amiocentēze.
Tā kā komplikāciju biežums vēlīnu abortu un ne tikai ir ļoti augsts, grūtniecības pārtraukšanas metodi izvēlas individuāli, ņemot vērā sievietes veselību, reproduktīvo anamnēzi, ginekoloģiskās slimības un citus faktorus.
Ja sievietei ir diagnosticēta grūtniecība un tā ir nevēlama, viņa konsultējas pie ginekologa, kurš precizē grūtniecības laiku. Ja ginekoloģiskās izmeklēšanas laikā dzemdes lielums neatbilst pēc pēdējām menstruācijām aprēķinātajam grūtniecības laikam, nepieciešama utrasonoskopiskā izmeklēšana.
Konsultējoties pirms aborta būtiski ir apspriest ar sievieti labvēlīgā un emocionāli neitrālā gaisotnē visus iemeslus, kuri pamudinājuši izvēlēties grūtniecības pārtraukšanu, paskaidrot operācijas norisi un iespējamās komplikācijas. Lai konsultācija būtu kvalitatīva, vēlams šos jautājumus risināt divatā ar sievieti, izņemot gadījumu, kad partnera vai cita cilvēka klātbūtni vēlas pati sieviete.
…