NOBEIGUMS
Visos laikos armija bija un būs vajadzīga, jo tā vajadzības gadījumā aizsargā valsti no pretiniekiem, ka arī veicinā patriotisma nostiprināšanos valsts iedzīvotājos. Kā jau iepriekš tika minēts, Latvijā starpkaru periodā bija izveidota un labi pārdomāta armijas struktūra, pietiekams sastāvs, kā arī uzlabota karaspēka komplektēšanas kārtība. Par nepietiekamu būtu uzskatāms apbruņojums un ekipējums, kas turklāt bija novecojis. Tomēr armijas daļām ir svarīgs ne tikai ekipējums un skaitliskais sastāvs, bet arī to pozīcijas. Ja daļa atrodas uz atklāta lauka, tad tai ir mazāka priekšrocība nekā, piemēram, uz kalna, mežā un vēl labāk nocietinājumā. Jāatzīst, ka 4. Zemgales divīzijai stratēģiskā ziņā bija izdevīga dislokācijas vieta, jo tās galvenie spēki atradās Daugavpils cietoksnī. Kaut arī tajā laikā cietoksnis jau bija novecojis, jo mainījās kaujas taktikas un stratēģijas, tomēr tas bija labi nocietināts, apgādāts ar ūdeni, tajā bija lielas munīciju krātuves un atklāta pozīcija ugunim. Līdz ar to var secināt, ka vajadzības gadījumā 4. Zemgales divīzija varētu izrādīt ievērojamu militāru pretestību.
Tomēr armijai nav tikai militāra nozīme. Tai bieži vien ir ievērojama loma arī sabiedrības dzīvē, piemēram, patriotiskā audzināšana, lasot lekcijas jauniešiem, organizējot parādes valsts svētku laikā, piešķirot tiem īpašu svinīgumu.
Visas šīs aktivitātes Daugavpilī veica arī 4. Zemgales divīzijas karavīri. Daugavpils sabiedrībai tas bija īpaši svarīgi, jo to veidoja daudzu tautību pārstāvji - ebreji, krievi, poļi baltkrievi, latvieši, kas bija skaitliskā mazākumā. Savukārt, armijas klātesamība Daugavpilī stiprināja tieši latvisko faktoru.
Jāpiebilst, ka pētījums neapšaubāmi papildina līdz šim vēsturnieku sniegto informāciju par 4. Zemgales divīzija, tomēr rūpīgākai šī jautājuma izpētei būtu nepieciešams paplašināt avotu bāzi, piemēram, izmantot Latvijas Valsts vēstures arhīvā esošos materiālus.
…