Kārlis Balodis dzimis 1864. gada 20. jūnijā kalēja ģimenē Zīles krogā Koknesē. Tā kā divu gadu vecumā zaudēja tēvu, pamatizglītību nācās iegūt pašmācības ceļā. 1883. gadā Jelgavā nākamais zinātnieks nokārto ģimnāzijas gala eksāmenus kā eksterns. Pateicoties brāļa materiālam atbalstam un mātes vēlēšanās dēļ no 1884. līdz 1887. gadam K.Balodis studē teoloģiju Tērbatas universitātē. Nākamie gadi tiek aizvadīti mācītāja praksē, vienlaicīgi aktīvi darbojoties publicistikā.
1888. gadā K.Balodis apceļo Brazīliju, kur neveiksmīgs bija viņa mēģinājums nodibināt latviešu koloniju (1889. – 1891.g). Vēlāk, sākot ģeogrāfijas studijas Jēnas universitātē, Brazīlijā gūtā pieredze un novērojumi noder par pamatu doktora disertācijai.
Taču ne teoloģija, ne ģeogrāfija paliekoši nepiesaista zinātnieku, tāpēc viņš 1895. gadā dodas uz Vāciju, respektīvi, Minheni, lai tur studētu tautsaimniecību un statistiku.
Vēlāk atgriežas uz pastāvīgu dzīvi Latvijā un stājas Latvijas Universitātes profesora amatā, kur lasa kursus tautsaimniecībā un finansēs un vēlāk arī saimnieciskajā ģeogrāfijā. Šajā laikā parādās K.Baloža mācību grāmatas latviešu valodā, īsā laika periodā trīs izdevumos izdod grāmatu „Ievads tautsaimniecībā” (1920., 1924., 1930.), savukārt 1923. gadā tiek arī izdota viņa otra grāmata „Ekonomiskā politika”. Pēc autora domām „Ievads tautsaimniecībā” der kā konspekts studijām, kas dod visvajadzīgāko informāciju. Šīs grāmatas pirmajā daļā K.Balodis vērš uzmanību uz tautsaimniecības izcelšanos un aplūko vismaz desmit dažādās zinātniskās skolas, bet grāmatas otrā daļa satur tautsaimniecības teoriju šaurā nozīmē, kur tiek skaidroti tādi jēdzieni kā vērtība, cena, kapitāls, īpašums, konkurence, nauda, kredīts utt. Varētu teikt, ka tas ir tas pats, ko pašlaik studentiem māca zem vārda mikroekonomika
Otrā Kārļa Baloža grāmata „Ekonomiskā politika” ir veltīta atsevišķām saimniecības nozarēm, visplašāk izvēršot agrārpolitiku. Šajā darbā arī plašas nodaļas veltītas arī rūpniecības, tirdzniecības un satiksmes politikai.
…