Kopš viduslaikiem Eiropas kultūrā populārā mūzika vienmēr pastāvējusi. Tā mainījās laika gaitā, bet nemainījās savā būtībā: vienkāršībā un pieejamībā. Šodien Rietumos par populāro mūziku dažreiz uzskata ne tikai estrādes dziesmas vai hitparādes grāvējus, bet arī operu ārijas slaveno dziedoņu priekšnesumā. Iemesls – visi labi pazīst šos skaņdarbus vai arī izpildītājus un labprāt pērk šos skaņu ierakstus.
XIX gadsimta 90. gadi Eiropas kultūrā iezīmējās kā robeža. Radās jaunas mākslinieciskās koncepcijas un estētiskās nostādnes. Sāka parādīties un attīstīties jauni mūzikas žanri.
Daudzo revolūciju un valsts iekārtu maiņas rezultātā, līdzi mainījās arī mūzika. Spilgtākie no piemēriem ir M. Gorkija un Raiņa daiļrade.
XX gadsimta mūzika.
Mūzika Amerikā
Gospels. 19. gadsimta. beigās himnas savās baznīcās uzsāka dziedāt arī melnie. Un tieši tajās šo garīgo mūziku sāka pavadīt arī mūzikas instrumenti. Ar laiku melno gospela dziedājumu atskaņoja nevis koris, bet solists vokālā kvarteta un klavieru pavadījumā. No tā laika gospelus varēja dzirdēt arī ārpus baznīcas. Bet jau 30. gados klavierēm pievienojās vēl daži instrumenti (ģitāra, sitamie, kontrabass), kas faktiski jau veidoja nelielus džeza ansambļus. …