Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:467253
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.04.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 21 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  MIHAILS FOKINS (1880-1942)    6
2.  JURIJS GRIGOROVIČS (1927)    13
  SECINĀJUMI    19
  IZMANTOTO AVOTU SARAKSTS    20
Darba fragmentsAizvērt

J.Grigoroviča mākslā īpašu vietu ieņem klasiskā mantojuma darbi. Viņam pieder viens no labākajām „Riekstkoža” versijām (1966.g.), kurā viņš radīja V.Vasilļjevam un E.Maksimovai. Viņš piedāvāja divas pēc tendencēm pretējas versijas „Apburtajai princesei” (1963. un 1973.g.). 1969.gadā J.Grigorovičs, cenšoties pietuvināties Čaikovska partitūras koncepcijai, iestudēja „Gulbju ezeru” ar traģisku finālu – pēc mēģinājuma viņu piespieda baletu pārtaisīt. Dramaturģiski noslīpētas, piesātinātas ar jaunām dejā ir viņa versijas „Raimondai” (1984.g.), „La bajadera” (Баядерки) (1991.g.). Viņš arī atjaunoja baletus „Dons Kihots”, „Žizele” un „Korsārs”. Viņa baleti joprojām viedo pamatu Lielā teātra repertuāram. [12.]

SECINĀJUMI
20.gadsimtā ir krievu baleta uzplaukums, kas vienlaikus veicina baleta attīstību visā pasaulē. Šajā laikā Krievijā, kā arī Eiropa un pat Amerikā darbojas daudzi krievu horeogrāfi, kuru darbība saistīta ar baleta reformām un leģendāru baletu rašanos.
Liela nozīme 20.gadsimtā bija S.Djagiļeva organizētajām „Krievu sezonām”, kurās tika atklāti un padarīti pasaulslaveni daudzi talantīgi un radoši baletmeistari kā M.Fokins, V.Ņižinskis, , L.Mjasins, B.Ņižinska, Dž.Balančīns u.c.
20.gadsimta pirmajā pusē M.Fokins faktiski bija pirmais M.Petipā darbības turpinātājs – baleta attīstītājs, kurš gan atšķirībā no sava priekšgājēja vēlējās mainīt pastāvošos striktos baleta noteikumus, tā vietā piedāvājot savu redzējumu – izmantot izteiksmīgu mūziku un deju, pieskaņot tērpus baleta sižetiskajai līnijai, nodrošināt baleta vēsturisko korektumu, sintezēt baleta akustisko un vizuālo darbību, kurai jābūt saprotamai pat bez libreta lasīšanas.
20.gadsimta otrajā pusē J.Grigorovičs, būdams spēcīga personība un lielisks dramaturgs, rada izrādes, kurās tiek apvienotas jeb simfonizētas visas mākslas, kuras sastopamas uz skatuves izrādes laikā – sākot no mūzikas līdz tērpu krāsām un, protams, ietverot deju visādos veidos.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1241056
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties