Jau no cilvēces pirmsākumiem, cilvēks ir vēlējies kaut ko sasniegt, izzināt pasauli, sevi un apkārtējo dabu. Ziņkāre, apņēmība un zinātkāre ir galvenie cilvēka virzītājspēki, kas lika pamatus cilvēces attīstībai.
Gadsimtiem ejot, zinātnieki ir veikuši daudzus atklājumus, kas mainīja sabiedrības uzskatus par apkārtējo pasauli un sevi. Kā Koperkins šokēja pasauli ar savu teoriju, ka Zeme griežas ap Sauli, nevis otrādāk, tā arī citi, pārsteidzoši atklājumi, lika cilvēkiem mainīt savu pārliecību par toreizējo kārtīibu. Arī Edisons ar šķietami nenozīmīgu atklājumu - spuldzi mainīja cilvēku dzīves. Dzelzceļa izgudrošana ļāva cilvēkiem ātrāk un drošāk pārvarēt lielus attālumus un pašiem izzināt daļu pasaules. Lūk tā, laikam ritot, atklājumus veicot, arī mainījās cilvēku dzīve, nākot aizvien tuvāk mūsdienu laikiem.
Taču nevienam nav slēpts, ka tieši 20. gadsimts bija viens no vispiesātinākajiem laikiem cilvēka vēsturē. Daudzie starptautiskie konflikti, multikulturālisms un barjeru krišana kļuva par iemeslu, iespējams, lielākajiem pasaules atklājumiem, kas radikāli mainīja zinātnisko viedokli par pasauli. …